loading...
RAPORT ERP
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Rynek spożywczy rośnie i ma duży potencjał eksportowy. B&P Engineering, producent urządzeń i kompletnych linii technologicznych do produkcji soków i koncentratów owocowych, chce to wykorzystać tworząc grupę kapitałową i intensywnie się informatyzując. Firma zakończyła właśnie wdrożenie systemu ERP Impuls EVO wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Ma on pomóc firmie, m.in. w zwiększeniu mocy produkcyjnych, controllingu i poprawie relacji z klientami.
 
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Według szacunków firmy Market Monitor, do końca tego roku sprzedaż produktów spożywczych ma wzrosnąć w Polsce o ponad 3 proc. Za granicą wzrost może być jeszcze wyższy. W 2016 roku eksport wzrósł o prawie 6 proc.

Czas na zmianę

Tę dobrą koniunkturę chce wykorzystać B&P Engineering. Rosnąca produkcja, duża ilość prowadzonych projektów połączona ze wzrostem zatrudnienia zdecydowały o potrzebie gruntownej informatyzacji.
Decyzja o wdrożeniu nowego systemu informatycznego klasy ERP jest konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej firmy. Zdobyliśmy liczne grono nowych, ważnych i wymagających klientów, nasze produkty podbijają rynki na całym świecie. To sprawia, że szybko rośnie zatrudnienie, majątek i obroty. Pojawiły się też pierwsze akwizycje, powstaje grupa kapitałowa przedsiębiorstw pod marką B&P. Żeby sprawnie zarządzać przedsiębiorstwem, potrzebujemy odpowiednich narzędzi - opowiada Andrzej Komar, dyrektor finansowy B&P Engineering.
Firma zdecydowała się więc na wdrożenie systemu Impuls EVO, którego dostawcą jest śląska firma BPSC. Wybór systemu poprzedzony był licznymi konsultacjami i analizą rynku.
Gdy powstała krótka lista dostawców, rozmawialiśmy także z użytkownikami oprogramowania wspierającego zarządzanie. Prace trwały kilkanaście miesięcy, w końcu wybór padł na Impuls EVO - opisuje proces wyboru sytemu dyrektor Komar.
Przesiadka do Pendolino

Firma zakończyła już pierwszy etap wdrożenia systemu ERP Impuls EVO, którego celem było zintegrowanie wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa. Informatyzacją objęte zostały obszary finansów i księgowości, kadr i płac, sprzedaży, marketingu, a także zakupów, gospodarki magazynowej oraz produkcji.
Kluczowy nie jest poszczególny moduł lecz integracja tych wszystkich elementów. Zależy nam na szybkiej i pewnej informacji, która pomoże podjąć prawidłowe decyzje biznesowe. W planach mamy sukcesywne „dostrajanie” programu do naszych potrzeb, w tym także jego modyfikację. Naszym celem jest stworzenie systemu, który będzie działał jak dobry szwajcarski zegarek. O wdrożeniu specyficznych funkcjonalności będziemy rozmawiać w przyszłości, gdy dobrze poznamy system Impuls EVO. - komentuje Andrzej Komar.
Wdrożenie systemu klasy ERP ma pomóc firmie w podnieść efektywność we wszystkich obszarach działalności, a także usprawnić planowanie, controling i zapewnić dostęp do rzetelnej informacji online.
Wdrożenie nowego systemu klasy ERP to jak przesiadka z pociągu osobowego do pendolino. Oczekujemy wzrostu efektywności we wszystkich obszarach działalności: lepszego wykorzystania mocy produkcyjnych, kapitału ludzkiego, poprawy współpracy z klientami i kontroli. System ten stanie się podstawą wdrożenia w przyszłości nowoczesnych systemów organizacji i zarządzania firmą. Dla nas to będzie prawdziwa rewolucja, a myślę także że na rynku mało będzie firm w naszej branży o takim stopniu uzbrojenia techniczno-informatycznego – podsumowuje Andrzej Komar.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Wiodące przedsiębiorstwo budownictwa prefabrykowanego z Wielkiej Brytanii, Caledonian Modular, stawia na IFS Applications 10

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Caledonian Modular, wiodący dostawca rozwiązań dla branży budownictwa…

Globalna sieć sklepów obuwniczych CCC zwiększa rentowność dzięki technologiom Oracle

Polska sieć sklepów obuwniczych CCC przyspiesza transformację cyfrową, wykorzystując rozwiązania Oracle przeznaczone dla przedsiębiorstw…

Polskie startupy zmieniają rynek IT

Fundacja Startup Poland już po raz czwarty wydała raport dotyczący polskiej branży startupów. Badanie „Polskie Startupy. Raport 2018” swoim…

W 2019 cyfryzacja w Europie mocno przyspieszy

Jakie tempo ma cyfryzacja europejskiej gospodarki? Według IDC to ponad 15%. Tyle rok rocznie będą rosły inwestycje europejskiego biznesu w…

Nowe perspektywy dla dyrektorów finansowych

O nowych możliwościach działania, które dzięki nowoczesnym technologiom uzyskują dzisiaj dyrektorzy finansowi, opowiada Piotr Ferszka, Dyrektor…

Previous Next Play Pause

ENOVA

Katalog Rozwiązań IT

Back to top