snt logo 2018Firma S&T wdroży oprogramowanie do obsługi procesu obiegu faktur zakupowych w oparciu o system SAP Invoice Management by OpenText (VIM) oraz Information Capture by OpenText (OCR – optyczne rozpoznawanie tekstu). Podstawowym założeniem projektu jest implementacja procesu obiegu dokumentów zakupowych, oparta o konfigurację systemu bez konieczności tworzenia nowych rozszerzeń programistycznych. Nowe rozwiązanie umożliwi także wszystkim użytkownikom akceptację faktur na urządzeniach mobilnych poprzez interfejs SAP Fiori.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 

Zaoferowane przez zespół S&T rozwiązanie informatyczne bazuje na wykorzystaniu archiwum OpenText. Technologia ta zapewnia wysoce skalowalne narzędzie do archiwizacji i zarządzania cyklem życia informacji korporacyjnych dla szerokiej gamy ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych treści, takich jak wiadomości e-mail, pliki danych z systemów, wiadomości błyskawiczne, wpisy internetowe i społecznościowe.

Podstawowym celem implementacji systemu VIM (SAP Invoice Management by OpenText) w firmie Sanok Rubber Company jest uporządkowanie i optymalizacja procesów obsługi faktur zakupowych, począwszy od rejestracji, poprzez księgowanie, aż po archiwizację. Doszliśmy do wniosku, że sposób procedowania dokumentów zakupowych nie przystaje do aktualnych potrzeb naszej firmy w tym zakresie. Po zapoznaniu się z różnymi możliwościami automatyzacji pracy w tym obszarze, zdecydowaliśmy się na wdrożenie rozwiązania opartego na naszym podstawowym systemie ERP – SAP. O ile jest jeszcze za wcześnie, aby w pełni ocenić na ile wdrożone rozwiązanie okaże się być efektywne procesowo, o tyle po pierwszych testach jesteśmy dobrej myśli. Jest to ważny krok w kierunku transformacji cyfrowej naszego przedsiębiorstwa – Aneta Jagiełło, Główna Księgowa i kierownik projektu, Sanok Rubber Company


Nowe rozwiązanie pozwoli na wyeliminowanie czasochłonnych czynności związanych z manualnym wprowadzaniem danych czy weryfikowaniem faktur zakupowych. VIM ma wbudowaną w sobie bardzo przydatną funkcjonalność ekstrakcji danych z dokumentów (OCR – Optical Character Recognition), przekształcającą obrazy w tekst. Proces ten wykorzystuje zarówno inteligentne mechanizmy machine learning, a dodatkowo bierze pod uwagę dane z systemu SAP (np. identyfikatory otwartych zamówień). Dzięki implementacji systemu Sanok Rubber Company będzie mógł zdecydowanie skrócić czas obsługi płatności oraz obniżyć koszty obsługi procesu.

ako Partner SAP od wielu lat pomagamy firmom w dobraniu odpowiedniego rozwiązania oraz modelu jego wdrożenia. Kontrakt z Sanok Rubber Company jest bardzo ważny dla zespołu S&T. Dzięki niemu możemy nie tylko uczestniczyć w transformacji cyfrowej kolejnej dużej firmy produkcyjnej, ale także wzmacniać nasze kompetencje w obszarze technologii OpenText i SAP Fiori – Patryk Borzęcki, Business Solutions Sales Director, S&T w Polsce


Sanok Rubber Company to europejski lider w zakresie produkcji wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Grupa Sanok Rubber działa na całym świecie – posiada 13 spółek-córek, które działają w Polsce, Rosji, Chinach, Niemczech, Francji, Meksyku oraz na Białorusi i Ukrainie. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: www.snt.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top