rambase erp logoW południowo-zachodniej części Szwecji, otoczonej majestatycznymi polami i zapierającą dech w piersiach przyrodą, znajduje się Herrljunga. To małe miasteczko liczy niecałe 4000 mieszkańców, a jego nazwa pochodzi od słynnego w całej Szwecji cydru. To, czego nie spodziewałbyś się napotkać w tym wiejskim otoczeniu, to najnowocześniejszy, zaawansowany technologicznie producent elektroniki, Dynamic Precision Solutions (DPS).

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
DPS, założone w 1963 roku, to producent elektroniczny, który tworzy gotowe produkty najbardziej śmiałych pomysłów. Ich procesy zaczynają się od wyboru odpowiednich komponentów z ich bazy danych komponentów zanim rozpoczną proces projektowania, rozwoju i tworzenia prototypu. Ekspertyza i doświadczenie firmy są widoczne podczas pracy z różnymi branżami, takimi jak medyczna, radiowa czy branża opieki zdrowotnej.

Jesteśmy po to, by tworzyć ekscytujące rzeczy - Anders Gustafsson, CEO.


CZEGO POTRZEBOWANO OD SYSTEMU ERP?


Najnowocześniejsi producenci elektroniki, tacy jak Dynamic Precision Solutions, muszą na co dzień śledzić wiele spraw i procesów. Aby prowadzić działalność, śledzić informacje i dane, a także komunikować się między działami, konieczne jest zarządzanie kilkoma systemami w tym samym czasie. Dlatego przygotowując się do dalszego rozwoju firmy, wybrali RamBase jako swój system ERP.

Od razu po przyjeździe i pierwszych spotkaniach, zobaczyliśmy, że realizacja wdrożenia RamBase zakończyła się sukcesem. Proces wdrożenia odbył się dość szybko. Cały system został uruchomiony w sześć miesięcy po tym, jak DPS zdecydował się na wdrożenie RamBase, co wymagało wiele pracy z obu stron. Wdrożenie systemu ERP to wymagający, ale satysfakcjonujący proces.

Anders Karlsson, dyrektor operacyjny Dynamic Precision Solutions, opowiedział nam o tym, jak bardzo potrzebowali bezpiecznego, opartego na sieci i łatwego w zarządzaniu systemu ERP, aby połączyć wszystkie punkty swojej działalności. Ponadto, są one uzależnione od klastra systemów do obsługi wszystkich stron firmy.

Głównym powodem, dla którego zdecydowaliśmy się na korzystanie z RamBase w przyszłości, było to, że dostarczają oni otwarte API, dzięki czemu możemy nadal korzystać z wielu aplikacji, które mamy w fabryce i których nadal potrzebujemy - mówi Karlsson.


NOWA CODZIENNOŚĆ Z RAMBASE


Dla nas w RamBase, jednym z najbardziej satysfakcjonujących uczuć po nowym wdrożeniu jest obserwowanie, jak firma i pracownicy cieszą się nowym życiem zawodowym.

Ich metody magazynowania zapasów są bardziej wydajne niż kiedykolwiek. Planista produkcji w Dynamic Precision Solution, Christina Sävevik, pracuje nad realizacją zamówień od klientów. Dba o to, aby wszystko zostało wyprodukowane i dostarczone na czas, a do kontroli wykorzystuje RamBase:

Wydaje się, że jest to bardzo bezpieczny system. Informuje nas, jeśli popełniamy błąd - mówi Christina.


System ERP typu full-flex posiada wiele funkcji, a jedną z ulubionych dla DPS jest dynamiczne zarządzanie BOM. Zapewnia to szczegółowy i dokładny przegląd w podziale na surowce, części, komponenty, zespoły, podzespoły i operacje wymagane do wytworzenia jednej jednostki produktów elektronicznych DP.

I jeszcze najważniejsza rzecz dla producenta elektroniki: konsekwentne dostarczanie produktów wysokiej jakości. Dzięki zintegrowanemu modułowi zarządzania jakością, DPS może proaktywnie reagować na problemy jakościowe w każdej fazie procesu produkcyjnego.

Bez względu na funkcje: aby system ERP mógł pomóc w podnoszeniu jakości, bezpieczeństwa i wydajności, musi być przyjazny dla użytkownika. Christina kontynuuje:
RamBase jest systemem bardzo łatwym w użyciu. Każdą operację którą wykonuję, wykonuję głównie w RamBase.


PRZYGOTOWANI NA PRZYSZŁOŚĆ

Firma Dynamic Precision Solutions dostrzegła potrzebę przygotowania się na nadchodzące czasy, znalazła rozwiązanie i je zrealizowała. Wybór systemu i jego wdrożenie to pierwszy krok zabezpieczenia się na nadchodzące czasy. Dopasowana do branży funkcjonalność dostarczona przez RamBase była ostatecznym czynnikiem decyzyjnym dla DPS.

Źródło: www.rambase.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top