enova365 20162015 roku Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt zdecydowała się na wdrożenie zintegrowanego systemu enova365 w obszarze Kadr Płac i HR oraz Księgowości oraz Handlu i Magazynu. Zakupione moduły pozwoliły zmniejszyć koszty w przedsiębiorstwie oraz usprawnić przepływ informacji w dziale księgowym i handlowo-magazynowym, jakiej możliwości nie dawał poprzedni system.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji i integracji enova365 z powodzeniem wspiera codzienną pracę w Stacji Hodowli i Unasieniania Zwierząt.

Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt – w skrócie SHiUZ – to nazwa, jaką nosiły wszystkie jednostki tego typu aż do roku 2000, kiedy to utworzono cztery stacje różnicując ich nazwy. Tylko Stacja, mieszcząca się w Bydgoszczy, pozostała przy tradycyjnej nazwie i pod nią działa obecnie m.in. poprzez swoje oddziały w Olecku, Piątnicy oraz Zamościu. Niezależnie od tego posiada zorganizowaną sieć sprzedawców i grupę ok. 3000 punktów unasieniania w całej Polsce. Na ponad 60-ciu latach tradycji i doświadczenia zbudowano silną i nowoczesną firmę, która jest polskim liderem w zakresie genetyki i rozrodu zwierząt oraz najnowszych technologii stosowanych w inseminacji.

Wyzwania postawione przed systemem enova365

Wyzwaniem dla systemu pozostawały: obsługa zamówień od handlowców pracujących mobilnie oraz dostęp do informacji o aktualnych stanach magazynowych z dowolnego miejsca i urządzenia. Kolejnym problemem okazał się również obieg dokumentów – obsługa faktur kosztowych oraz umów przesyłanych do siedziby głównej firmy w Bydgoszczy.

Wdrożone rozwiązania

Zaproponowałem wdrożenie modułu enova365 Przedstawiciel Handlowy oraz modułu enova365 CRM, które pozwoliły usprawnić przepływ informacji pomiędzy przedstawicielami terenowymi a działami handlowymi – mówi Paweł Maciejewski, współwłaściciel firmy Agemit Autoryzowanego Partnera enova365, odpowiedzialnego za wdrożenie systemu enova365 w SHiUZ. Dodatkowo doradziłem wdrożenie modułu enova365 DMS wraz z Workflow, które zautomatyzowały procesy w dziale handlowym, księgowym i administracyjnym – dodaje Maciejewski.


Mobilne narzędzia dla handlowców

Aktualnie przedstawiciele handlowi reprezentujący SHiUZ wyposażeni są w tablety oparte o system Android z mobilną aplikacją enova365 CRM. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu mogą na bieżąco sprawdzać aktualne ceny i stany magazynowe nasienia byczego, które jest podstawowym produktem SHiUZ. Handlowcy korzystają także z dodatkowej funkcjonalności monitorowania i planowania w systemie transportu towaru. Dostawy do klientów odbywają się na wcześniej zaplanowanych trasach, które odbywają się w konkretnym dniu, a dzięki aplikacji operatorzy mają możliwość przypisania odbiorców do konkretnej trasy, co pomaga w organizacji pracy i skraca czas jej wykonywania.

enova365 Workflow porządkuje procesy i przepływ pracy w firmie

Wdrożenie modułu enova365 Workflow oraz skonfigurowanie obiegu faktur kosztowych i magazynowych, pozwoliło zapanować nad kosztami w firmie oraz na bieżąco kontrolować jakie faktury są obecnie w obiegu i w którym miejscu następuje zator procesu. Dzięki usprawnieniu przepływu pracy udało się zapanować nad terminami płatności z tytułu zobowiązań oraz zapewnić kontrolę nad wydatkami. Zastosowane rozwiązania znacznie wpłynęły na średni czas obiegu faktur zakupowych, który skrócił się z 16 do 7 dni (spadek o ponad 55%). Dodatkowo, został oprogramowany podzielnik kosztów, który pozwala opisaną fakturę zaksięgować według elementów podzielnika kosztów pracowników lub środków trwałych, co znacznie przyspieszyło księgowanie faktur zakupu. Skonfigurowanie procesu obiegu umów, pozwoliło na centralizację lokalizacji umów ze wszystkich placówek.

SHiUZ uzyskuje dostęp do danych w czasie rzeczywistym z każdego miejsca

Finalizacją całego przedsięwzięcia było wdrożenie modułu enova365 BI (Business Intelligence), dzięki któremu pracownicy otrzymali dodatkową informację w postaci analiz. Pozwalają one obserwować bieżącą sytuację w spółce, co ważne dzięki zgodności z narzędziem Power BI wizualizacje danych są interaktywne, a więc w bardzo szybki i przystępny sposób można sprawdzić szczegóły wybranych elementów wykresu oraz danych. Wraz z pojawianiem się nowych potrzeb, istnieje możliwość tworzenia nowych analiz i wskaźniki w systemie enova365.

Źródło: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top