sentelogo 120WIT-METAL to czołowy producent wyrobów stalowych dla przemysłu ciężkiego. Firma szukała możliwości zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych i optymalizacji wykorzystania zasobów. W tym celu zdecydowala sie na wdrożenie dedykowanych rozwiązań ERP i MRP Sente.
 

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Rozwój firmy

WIT-METAL od 1984 roku zajmuje się produkcją wyrobów stalowych na potrzeby przemysłu ciężkiego, branży motoryzacyjnej i innych sektorów przetwórstwa stali. Firma stale inwestuje w rozbudowę parku maszynowego. Aby maksymalnie zwiększyć wydajność i efektywność pracy, firma zdecydowała się na wdrożenie nowego systemu zarządzającego procesami sprzedażowymi, logistycznymi i produkcyjnymi. WIT-METAL postawił na rozwiązania Sente.

Kontrola produkcji

Projekt wdrożenia systemu ERP Sente w firmie WIT-METAL miał na celu:
  • zapewnienie pełnej kontroli nad procesem produkcji
  • usprawnienie planowania i raportowania produkcji
  • integrację z laserami
  • umożliwienie płynnej ewidencji surowców i śledzenia ich partii zgodnie z normami ISO
  • usprawnienie i zwiększenie kontroli wysyłek wyrobów i półproduktów z zakładu

Jednym z kluczowych elementów projektu było umożliwienie rozwoju parku maszynowego poprzez integrację z oprogramowaniem zarządzającym działaniem poszczególnych urządzeń. System Sente S4 został zintegrowany z programem obsługującym lasery - Plant Manager. Dzięki temu raportowanie etapu wycinania laserowegp w procesie produkcji odbywa się automatycznie.

Projekt realizowany zwinnie

Wdrożenie rozwiązań Sente odbywało się w metodyce zwinnej. Taka organizacja pracy pozwalała na bieżące testy i projektowanie kolejnych elementów systemu zgodnie z oczekiwaniami przedstawicieli firmy WIT-METAL. Efekty wdrożenia zostały wysoko ocenione przez właścicieli WIT-METAL, którzy wskazują na duże zaangażowanie i profesjonalizm konsultantów Sente.

Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top