todisZakład w Stanisławicach korzysta z systemu ERP Epicor iScala od 2003 roku. Todis Consulting – certyfikowany partner Epicor Software w Polsce – nie tylko zapewnia utrzymanie systemu i wsparcie użytkowników, ale wdrożył też szereg własnych rozwiązań rozszerzających funkcjonalność modułu finansowego systemu Epicor iScala.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Fabryka opakowań kartonowych w Stanisławicach k/Krakowa powstała w 1996 roku. Pierwsza linia produkcyjna została uruchomiona w marcu 1998, a kolejna półtora roku później. W 2000 roku oddano do użytku zautomatyzowany magazyn wyrobów gotowych o pojemności 3400 palet. Od maja 2015 roku fabryka należy do koncernu A&R Packaging Group i działa pod nazwą AR Carton Kraków Sp. z o.o. W 2016 roku rozbudowano zakład - powstała druga hala produkcyjna i zainstalowana została trzecia linia. W marcu 2018 roku otwarto czwartą linię, która pozwoli wytwarzać miliard opakowań więcej każdego roku. W sumie w ciągu ostatnich trzech lat zakład w Stanisławicach podwoił swoje moce produkcyjne i zwiększył zatrudnienie do 220 osób. Koncern A&R Packaging został założony w 1929 roku w Szwecji. Posiada 19 fabryk i zatrudnia 2850 pracowników w 10 krajach. Grupa zajmuje się drukiem opakowań kartonowych na potrzeby przemysłu spożywczego i tytoniowego. Fabryka w Stanisławicach przetwarza ponad 20 tys. ton kartonu rocznie, produkowane tu opakowania trafiają do fabryk papierosów w 13 krajach, a docelowo do konsumentów w kilkudziesięciu krajach na trzech kontynentach.

Wdrożenie systemu Epicor iScala oraz innych rozwiązań IT

Korzystając z pomocy konsultantów Todis firma AR Carton Kraków wdrożyła moduł do generowania plików JPK, rozliczania podatku VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz interfejs do generowania wydań materiałów na zlecenia produkcyjne.

Korzyści biznesowe
Dzięki rozwiązaniom firmy Todis, czas który przed ich wdrożeniem poświęcaliśmy na ręczne wprowadzanie danych, możemy teraz spożytkować na analizę efektów naszej działalności. Wcześniej, ‘ręczne’ rozliczanie zużycia materiałów do zleceń produkcyjnych było czasochłonne i generowało błędy, których znalezienie i usunięcie także zajmowało sporo cennego czasu” – podkreśla Pan Piotr Salitra, Kierownik działu finansowego w firmie AR Carton Kraków. W ciągu 20 lat mały zakład w Stanisławicach przekształcił się w nowoczesną fabrykę, zatrudniającą ponad 220 osób, pracujących na 4 liniach produkcyjnych. System Scala jest obecny od początku istnienia zakładu. “Począwszy od wersji Scala 5.0 system wspierał działalność firmy w czasie rozbudowy fabryki oraz zmian właścicieli” - mówi Piotr Salitra. Wielofirmowość rozwiązania pozwoliła np. na utworzenie nowej jednostki organizacyjnej w systemie, przeniesienie ustawień i bilansów otwarcia ksiąg oraz magazynu w połowie roku obrachunkowego - co usprawniło wiele prac związanych ze zmianami właścicieli zakładu.
Plany na przyszłość

W 2017 roku koncern A&R Packaging podjął decyzję o wdrożeniu rozwiązania do planowania produkcji dedykowanego dla branży poligraficznej, natomiast w zakresie finansów Epicor iScala będzie nadal rozwiązaniem korporacyjnym dla całej grupy.
W przyszłym roku planujemy podnieść system iScala do wersji 3.2. Dane dotyczące zakupów, produkcji, sprzedaży i magazynu wyrobów gotowych musimy przenieść do nowego systemu, ale całe Finanse – Księga Główna, Środki Trwałe, VAT i JPK – pozostaną w systemie Epicor iScala. Nowa wersja aplikacji będzie zainstalowana na serwerze korporacyjnym w Szwecji i nie ukrywam, że liczymy na pomoc oraz wsparcie konsultantów Todis przy migracji - mówi Piotr Salitra.
Źródło: www.todis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top