Oracle Exalytics In-Memory Machine na rynku

Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania Oracle Exalytics In-Memory Machine. Jest to pierwszy w branży szybki system sprzętowo-programowy wyposażony w działające całkowicie w pamięci oprogramowanie do analizy danych biznesowych (Business Intelligence) oraz sprzęt, które zapewniają ekstremalnie wysoką wydajność aplikacji analitycznych i aplikacji do zarządzania wydajnością.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Firma Oracle poinformowała również o wprowadzeniu do sprzedaży nowej wersji pakietu Oracle Business Intelligence Foundation Suite wyposażonego w 87 nowych funkcji i rozszerzeń. Należą do nich nowe wizualizacje, interakcje kontekstowe, udoskonalenia zapewniające wyższy poziom wydajności i skalowania, mechanizmy optymalizujące rozwiązanie Oracle Exalytics oraz uproszczenia wprowadzone z myślą o użytkownikach, programistach i administratorach.

Dzięki rozwiązaniu Oracle Exalytics przedsiębiorstwa mogą użytkować aplikacje analityczne oraz aplikacje do zarządzania wydajnością, które działają szybciej, są łatwiejsze w obsłudze i obsługują jeszcze więcej użytkowników. System sprzętowo-programowy pozwala uzupełnić konsole analityczne o funkcje modelowania scenariuszy, planowania i prognozowania działające w ramach jednego środowiska.

Aby zapewnić maksymalnie wysoką wydajność i skalowalność, a jednocześnie uprościć wdrażanie i obniżyć całkowity koszt posiadania, rozwiązanie Oracle Exalytics zostało zaprojektowane jako system sprzętowo-programowy. System tej jest wyposażony w pakiet Oracle BI Foundation oraz w oprogramowanie Oracle TimesTen In-Memory Database for Exalytics.

Rozwiązanie Oracle Exalytics umożliwia interaktywne wykonywanie analiz w czasie rzeczywistym, co pozwala przedsiębiorstwom maksymalnie zwiększyć rentowność, przychody i udziały w rynku oraz szybciej reagować na zmieniające się warunki rynkowe.

Przełomowe innowacje umożliwiają zoptymalizowane wykonywanie w pamięci funkcji analitycznych.

Oracle Exalytics to kompleksowy, wydajny system sprzętowo-programowy oparty na serwerze Oracle Sun Fire wyposażonym w 1 TB pamięci RAM, procesor Intel Xeon E7-4800 z 40 rdzeniami, magistralę InfiniBand 40 Gb/s, interfejs sieciowy Ethernet 10 Gb/s oraz funkcję Integrated Lights Out Management.

Pakiet Oracle BI Foundation zawiera bogaty zestaw nowych możliwości udostępnianych przez oprogramowanie Oracle Business Intelligence Enterprise Edition i Oracle Essbase, zapewniających wydajne przetwarzanie równoległe oraz wykonywanie w pamięci funkcji analitycznych. Użytkownicy mają dzięki temu dostęp w czasie rzeczywistym do przedstawianych graficznie analiz, z czasem reakcji nie przekraczającym jednej sekundy.

Testy wzorcowe i testy przeprowadzane przez klientów wykazały, że rozwiązanie Oracle Exalytics zapewnia 10–100-krotny wzrost wydajności tworzenia raportów w relacyjnej technologii OLAP (ROLAP), a wydajność modelowania w wielowymiarowej technologii OLAP (MOLAP) wzrasta nawet 79-krotnie.

Źródło: ORACLE

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top