Elastyczne rozwiązania do analiz graficznych Oracle Business Intelligence 12c

ORACLEFirma Oracle poinformowała o dostępności platformy Oracle Business Intelligence 12c (BI 12c), która zapewnia przedsiębiorstwom nową jakość łączenia graficznych analiz dowolnych danych na wspólnej platformie analitycznej. Dzięki Oracle BI 12c, stanowiącej fundament oferty rozwiązań analitycznych Oracle, pracownicy wszystkich działów przedsiębiorstwa mogą używać jednej zintegrowanej platformy do samoobsługowej, graficznej analizy danych oraz szybkiego uzyskiwania odpowiedzi na pytania biznesowe zarówno w biurze, jak i poza nim.


 
Rozwiązania analityczne dostępne obecnie na rynku zmuszają przedsiębiorstwa do dokonywania trudnego wyboru pomiędzy elastycznością biznesową a skalą rozwiązania. Rozwiązania przeznaczone do komputerów biurkowych udostępniają elastyczne analizy graficzne, ale ograniczają się do danych pojedynczych działów lub użytkowników. Z kolei tradycyjne rozwiązania do analizy danych biznesowych zapewniają skalowalność i wydajne analizy danych, lecz pozostawiają wiele do życzenia pod względem elastycznych funkcji samoobsługowych i czasu uzyskiwania korzyści.

Tylko Oracle BI 12c spełnia oba te wymagania na nowoczesnej platformie udostępniającej analizy graficzne, interaktywne konsole oraz możliwość analizy danych przedsiębiorstwa na wszystkich szczeblach organizacji. Oracle BI 12c to nowoczesna, zintegrowana platforma oferująca samoobsługowe analizy graficzne, nowy interfejs użytkownika, zoptymalizowane przetwarzanie w pamięci, wbudowane zaawansowane funkcje analityczne oraz prostsze zarządzanie.

Dzięki nowym rozszerzeniom w Oracle BI 12c przedsiębiorstwa uzyskują następujące korzyści:
  • Integracja wizualizacji danych oraz samoobsługowego łączenia danych z korporacyjnymi funkcjami analitycznymi w ramach jednego rozwiązania, dzięki czemu przedsiębiorstwa uzyskują optymalne połączenie elastycznej samoobsługi oraz niezawodności.
  • Intuicyjne analizy oparte na wyszukiwaniu umożliwiają użytkownikom wpisywanie lub ustne zadawanie pytań i otrzymywanie odpowiedzi w formie wizualizacji, co zwiększa zasięg i popularność analiz w całym przedsiębiorstwie.
  • Zoptymalizowane przetwarzanie w pamięci zapewnia najlepsze wykorzystanie zasobów systemowych i umożliwia szybsze analizowanie większej ilości danych pochodzących ze źródeł osobistych, z poszczególnych działów, z całego przedsiębiorstwa lub z wielkich zbiorów danych (Big Data).
  • Uproszczone zarządzanie i usprawniony proces aktualizacji zapewniają znacznie niższy koszt posiadania.
Nasi klienci zdają sobie sprawę z tego, że podejmowanie świadomych decyzji w dzisiejszym tempie biznesu wymaga bezkompromisowej platformy analitycznej, która umożliwia wykonywanie analiz graficznych bez uszczerbku dla skalowalności i niezawodności — powiedział Hari Sankar, wiceprezes Oracle, szef działu rozwiązań do analizy danych biznesowych. Oracle BI 12c to platforma do analiz graficznych klasy korporacyjnej oferująca klientom wszystkie potrzebne funkcje — bogate analizy graficzne o wysokiej wydajności, połączone z uproszczonym zarządzaniem i nadzorem.

Oracle BI 12c zapewnia kompatybilność i integrację z pełną gamą rozwiązań analitycznych Oracle, zarówno lokalnych, jak i chmurowych. Spójne podejście Oracle do technologii zapewnia ciągłość i przenoszalność wszystkich rozwiązań analitycznych, chmurowych i lokalnych, co ułatwia klientom wdrożenie wybranego przez siebie środowiska oraz jego skalowanie w zależności od potrzeb.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top