Pakiet Oracle Fusion Cloud ERP po raz czwarty z rzędu został uznany za lidera w raporcie Gartnera „Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” za rok 2022
oracle 120Firma Oracle po raz czwarty z rzędu uzyskała tytuł lidera w raporcie „2022 Gartner Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” za pakiet Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP). Oracle uplasował się na najwyższej pozycji na osi "zdolność do realizacji" i najdalej w prawo na osi "kompletność wizji".


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Omawiany raport, w którym oceniono 11 dostawców, posługuje się własną definicją Gartnera "composable ERP" (system ERP łatwy do konfigurowania). W raporcie czytamy: "Strategia ta polega na udostępnieniu kompozytowych aplikacji oraz platform oprogramowania jako usługi, które są wysoce konfigurowalne, dobrze skomunikowane i elastyczne, umożliwiające łatwe dostosowanie do wymagań przyszłych technologii".

Według raportu "Liderzy ukazują definiującą rynek wizję tego, jak systemy i procesy ERP dedykowane firmom produkcyjnym mogą być wspierane i ulepszane poprzez przeniesienie ich do chmury. Łączą to z wyraźną zdolnością do realizacji swojej wizji poprzez produkty, usługi i strategie rynkowe. Liderzy charakteryzują się doskonałą funkcjonalnością we wszystkich obszarach operacyjnych i administracyjnych ERP. Posiadają wiele udanych wdrożeń, a ich partnerzy - integratorzy systemów często wykorzystują ich ofertę do wspierania inicjatyw transformacji biznesowej".

System Oracle Cloud ERP jest częścią pakietu Oracle Fusion Cloud Applications Suite, kompletnego zestawu aplikacji w chmurze zaprojektowanych i zbudowanych z myślą o zmieniających się potrzebach klientów. Umożliwia organizacjom szybką optymalizację działalności dzięki bezdotykowym procesom, predykcyjnym analizom i wbudowanym funkcjom współpracy. Dzięki funkcjom uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i innowacjom opartym na potrzebach klientów, Oracle Cloud ERP pomaga organizacjom zwiększyć wydajność, realizować nowe modele biznesowe, reagować na zmieniające się warunki rynkowe i wykorzystywać możliwości rynkowe.

Ponad 11 tys. organizacji korzysta obecnie z aplikacji Oracle Cloud ERP i Cloud HCM do prowadzenia działalności biznesowej. Pakiet chmurowych aplikacji biznesowych Oracle oferuje kompleksowy zestaw funkcji z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem - w tym finanse, księgowość, zaopatrzenie, zarządzanie projektami, zarządzanie wydajnością, zarządzanie ryzykiem, zarządzanie subskrypcjami oraz łańcuchem dostaw i produkcją. Systemy są aktualizowane co 90 dni, dając organizacjom możliwość ciągłego wprowadzania innowacji i wykorzystywania nowych możliwości biznesowych.

W ostatnim czasie Oracle uzyskał pozycję lidera także w raporcie 2022 Gartner Magic Quadrant for Cloud ERP for Service-Centric Enterprises oraz miano „wybór klientów” w raporcie 2021 Gartner Peer Insights ‘Voice of the Customer’: Cloud Financial Planning and Analysis Solutions.

Źródło: Oracle

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top