SAP Business One zintegrowany z CAD 3D Inventor w ZM Hamech

Od sierpnia 2015 r. Zakłady Maszynowe Hamech w Hajnówce korzystają systemu SAP Business One, zintegrowanego z aplikacją CAD 3D Inventor oraz narzędziem do rejestracji czasu pracy. Partnerem projektu wdrożeniowego była firma 7milowy z Grupy BCC.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Systemem zostały objęte kluczowe obszary biznesowe: finanse i księgowość, zakupy i działalność biznesowa, zapasy i dystrybucja, produkcja, raportowanie, sprzedaż i obsługa klienta, a także gospodarka magazynowa i zarządzanie kapitałem ludzkim.

Integracja SAP Business One z innymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w firmie pozwoliła uzyskać dostęp do wiarygodnej, opartej na prawdziwych danych informacji o całkowitym koszcie wytworzenia i w dalszej kolejności rzetelnej wiedzy o marży i rentowności, uwzględniającej realne koszty pracy oraz koszty pośrednie wykonywanej inwestycji.

Hamech zyskał odwzorowanie wszystkich kluczowych procesów biznesowych w jednym zintegrowanym systemie. Jednak najważniejsza z punktu widzenia charakteru prowadzonej działalności jest wiarygodna informacja o rentowności, uwzględniająca rzeczywiste koszty pracy oraz koszty pośrednie wykonywanej inwestycji. Wszystko dzięki integracji z aplikacją CAD 3D Inventor, narzędziem do rejestracji czasu pracy oraz możliwości księgowania kosztów na poszczególnych projektach w SAP Business One. Partnerem projektu wdrożeniowego była firma 7milowy z Grupy BCC.

Realizując projekt wdrożenia SAP Business One we współpracy z firmą 7milowy, Hamech zdecydował się skorzystać także z usług outsourcingowych Grupy BCC. Obecnie system jest hostowany w BCC Data Centers, które zapewnia jego dostępność i wysoką wydajność, zgodnie z parametrami określonymi w kontrakcie SLA.

Jak podkreśla Ryszard Sokołowski, Prezes Zarządu Zakładów Maszynowych Hamech:
Wdrożenie systemu SAP pozwoliło na uzyskanie rzetelnych informacji ważnych w procesie zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki systemowi możemy planować procesy produkcyjne z dokładnością do 2-3 godzin, ustalić zapas bezpieczeństwa na materiałach według czasu realizacji zamówień, kontrolować koszty zakupu materiałów poprzez śledzenie ostatniej ceny zakupów.
SAP pozwala nam także śledzić rentowność maszyn i urządzeń produkcyjnych na podstawie informacji dotyczących kosztów pracy Działu Utrzymania Ruchu oraz wartości zakupu materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych. Z naszego punktu widzenia ważna jest także konwersja rysunków konstrukcyjnych (wykonawczych) na zapotrzebowanie materiałowe w podziale na towary handlowe i materiały produkcyjne.
Zakłady Maszynowe Hamech specjalizują się w kompleksowej realizacji obiektów suszarniano-energetycznych, a także tworzeniu nowych oraz modernizacji starych kotłowni i suszarń do drewna, owoców, warzyw oraz tytoniu. W 2014 roku spółka włączyła do oferty handlowej silosy zbożowe przeznaczone do przechowywania nasion zbóż, rzepaku, kukurydzy i innych granulatów. Hamech wytwarza także ciepło, które jest wykorzystywane w silnikach Stirlinga i przetwarzane na energię mechaniczną.

Źródło: 7milowy
 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top