Efektywne zarządzanie majątkiem dzięki systemowi IBM

 Firma IBM udostępniła polską wersję systemu Maximo, który umożliwia cykliczne zwiększanie efektywności zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa. Główne obszary funkcjonalne systemu Maximo to zarządzanie: infrastrukturą informatyczną, infrastrukturą nieruchomości, a także szeroko rozumianą infrastrukturą produkcyjną (zarządzanie remontami i utrzymaniem ruchu).


Większość wdrożeń systemu Maximo jest związana z identyfikacją kluczowych wskaźników wpływających na efektywność pracy przedsiębiorstwa. Po przeprowadzeniu analizy przedsiębiorstwa precyzyjnie określane są obszary, w których można wprowadzić ulepszenia, a także określany jest kwantyfikowalny, zwrot z inwestycji z realizowanego wdrożenia, wyrażany w pieniądzu.

„Aby zdobyć wiedzę na temat przedsiębiorstwa umożliwiającą przeprowadzenie optymalizacji kluczowych procesów biznesowych związanych z zarządzaniem majątkiem oraz zwiększyć efektywność zarządzania potrzeba tylko kilku tygodni. W wielu przypadkach oznacza to wielomilionowe oszczędności. Stosunkowo szybkie określenie skutecznej strategii zarządzania można osiągnąć poprzez wykorzystanie zamodelowanych w systemie Maximo najlepszych praktyk dla poszczególnych sektorów, zbieranych przez kilkadziesiąt lat przez producenta systemu Maximo w ramach realizowanych projektów w różnych branżach. Dzięki systemowi Maximo stosunkowo szybko można uzyskać kluczowe wskaźniki efektywności, umożliwiające monitorowanie oraz optymalizację procesów biznesowych w obszarach o znaczeniu strategicznym dla danego przedsiębiorstwa lub obszarach posiadających znaczący budżet.” – powiedział Bartosz Soroczyński, dyrektor w firmie IBM odpowiedzialny za sprzedaż rozwiązań klasy Asset Management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. „Maximo w polskiej wersji językowej to duży krok w kierunku wykorzystania wiedzy wbudowanej w rozwiązanie cenione przez przedsiębiorstwa na całym świecie.” – dodał Bartosz Soroczyński.

Eliminacja przestojów produkcyjnych, optymalizacja efektywności w projektach outsourcingowych, obniżenie kosztów eksploatacji majątku, odzyskanie bezpośredniej kontroli nad strategicznymi składnikami majątku i zasobami ludzkimi lub materiałowymi, związanymi z nią – to jedynie niektóre strategiczne zadania związane z podjęciem decyzji o wdrożeniu systemu Maximo.

W Polsce z wykorzystaniem systemu Maximo zrealizowano już kilkadziesiąt projektów zarówno dla pojedynczych zakładów przemysłowych m.in. w branży energetycznej, produkcyjnej i sektorze publicznym, jak i dużych wdrożeń, w firmach posiadających rozproszone terytorialnie portfele nieruchomości i rozbudowaną infrastrukturę informatyczną.

Na świecie system Maximo od wielu lat wykorzystywany jest w większości przedsiębiorstw z branży energetycznej, wodociągowej, górniczej, transportowej, motoryzacyjnej, koncernach farmaceutycznych oraz w większości wiodących firm przemysłu paliwowego, lotniczego i szeroko rozumianej branży produkcyjnej.

Źródło: www.ibm.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top