System PSItraffic/DMS rozpoczyna pracę w Hamburger Hochbahn AG

Do grona użytkowników systemu PSItraffic/DMS dołączyli pracownicy Hamburger Hochbahn AG. W Hamburgu z sukcesem zakończono wdrożenie systemu zarządzania zajezdnią PSItraffic/DMS. System PSItraffic/DMS pracuje już w zajezdni Hummelsbüttel, a docelowo będzie automatyzował pracę wszystkich sześciu zajezdni Hochbahn.


Z dzienną liczbą 1,2 miliona pasażerów i personelem liczącym ponad 4,5 tys. pracowników, Hamburger Hochbahn AG jest drugim pod względem wielkości lokalnym, publicznym przewoźnikiem w Niemczech. Jest także największym partnerem Hamburger Verkehrsverbund (HVV) – hamburskiego związku taryfowego.

Uruchomienie systemu DMS w zajezdni Hummelsbüttel to efekt prac związanych z informatyzacją zajezdni autobusowych, dostawą i instalacją systemu zarządzania zajezdniami Hochbahn. Po uruchomieniu systemu w Hummelsbüttel projekt ten jest obecnie kontynuowany, a DMS już wkrótce wspomagać będzie operacje w trzech kolejnych zajezdniach: Mesterkamp, Harburg i Wandsbek. Dwie kolejne obiekty (Harburg 2 i Langenfelde) otrzymają system DMS do przyszłego roku, po zakończeniu realizowanych w nich prac budowlanych.

System PSItraffic/DMS da Hochbahn możliwość automatyzacji wielu zadań i czynności, w szczególności związanych z wysyłaniem pojazdów na trasy. To pozwoli na optymalne zarządzanie flotą, kontrolę dysponowania pojazdami ale i codziennymi procesami związanymi z ich obsługą. System PSItraffic/DMS będzie zarządzał tankowaniami pojazdów, uzależniając je liczby wykonanych kilometrów. Aby optymalizować dysponowanie pojazdami, PSItraffic/DMS korzysta z technologii Qualicision® – technologia optymalizacyjna Qualicision® znajduje zastosowanie także u innych przewoźników korzystających z oprogramowania PSI.

System PSItraffic/DMS wspiera tzw. wielozajezdniowość, dając możliwość efektywnego zarządzania nie tylko w pojedynczej zajezdni ale i wielu zajezdniach jednocześnie. Obok gwarancji szybkiej wymiany danych pomiędzy warsztatami i poszczególnymi oddziałami Hochbahn, wraz z systemem informatycznym PSI implementuje także kompletne narzędzie pozwalające na śledzenie pojazdów we wszystkich zajezdniach przewoźnika.

Jednym z dodatkowych wyzwań przy realizacji projektu dla Hochbahn było zintegrowanie informacji podchodzących z różnych narzędzi kontrolnych i przekazywanych w odmiennej formie, w jednym, nowym systemie. System PSItraffic/DMS daje przewoźnikowi możliwość wprowadzenie udoskonaleń w codziennej realizacji procesów operacyjnych i pracy kierowców, w szczególności poprzez odpowiedni dostęp do informacji (tablice odjazdów i tablice na wjazdach informujące o miejscach parkingowych), a także bierze pod uwagę indywidualne wymagania dla pojazdów.

Jak tłumaczy Ulrike Riedel, członek zarządu Hochbahn ds. zarządzania zasobami ludzkimi i operacjami:
Najwyższą jakość usług możemy zaproponować klientowi tylko wtedy, gdy wszystko na zapleczu pracuje prawidłowo. Nowy system będzie wspierał pracę dyspozytorów w zajezdniach, z liczbą do dwustu pojazdów w pojedynczej zajezdni. W ciągu najbliższego roku wszystkie zajezdnie Hochbahn wyposażone zostaną w DMS.
Jesteśmy dumny, mając Hochbahn wśród naszych klientów, jako jedną z największych w Niemczech i innowacyjną firmę transportową. Z naszym systemem PSItraffic/DMS kolejny raz pokazujemy, że rozwiązanie IT może być w elastyczny sposób dopasowane do procesów realizowanych przez klienta, stając się podstawowym narzędziem dla zwracającego uwagę na poziom kosztów przewoźnika transportu publicznego – mówi Torsten Vogel, dyrektor zarządzający PSI Transcom – spółki z grupy PSI odpowiedzialnej za realizację wdrożenia.
PSI Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu jest częścią międzynarodowego koncernu PSI AG, który dostarcza i integruje, w oparciu o własne produkty, kompletne rozwiązania informatyczne dla energetyki (sieci elektroenergetyczne oraz rurociągi gazowe i paliwowe), produkcji (branża metalowa, motoryzacyjna czy budowy maszyn), logistyki oraz transportu publicznego. Koncern PSI powstał w 1969 roku i zatrudnia obecnie ponad 1700 osób na całym świecie. PSI Polska, jest centrum wdrożeniowym realizującym projekty dla polskich klientów, rozwija także oprogramowanie dla potrzeb całego koncernu.
Źródło: PSI Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top