Systemu mHR w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

BPSC - ZARZĄDZANIE ZASOBAMI LUDZKIMI, KADRY I PŁACEZakończyło się wdrożenie systemu wspomagające zarządzanie zasobami ludzkimi mHR w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu. Wdrożenie realizowane było w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt obejmuje 800 pracowników zatrudnionych w tej instytucji.
Projekt Mapowanie kompetencji oraz wzrost poziomu kultury etycznej, wiedzy i umiejętności urzędników poprzez metodę blended learning i studia podyplomowe Priorytet V dobre rządzenie, realizowany jest przez konsorcjum COIG SA oraz BPSC SA w ramach Działania 5.2. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej, poddziałanie 5.2.1 Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.
Proces zarządzania kompetencjami w oparciu o system mHR został już zainicjowany. Obecnie dokonywana jest weryfikacja opisów stanowisk pracy, uwzględniająca realizowane na nich zadania, tak aby poza minimalnymi wymaganiami kwalifikacyjnymi (poziom wykształcenia i staż pracy ) opisy zostały wzbogacone o szkolenia, umiejętności, kompetencje umożliwiające realizację zadań statutowych urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko- Pomorskiego. Utworzony Katalog szkoleń pozwoli dobrać szkolenia rozwijające dane umiejętności czy kompetencje pracowników i opracować indywidualne plany rozwoju i stale doskonalenie – zauważa Anna Węgrzyn, Kierownik Projektu mHR w BPSC SA.
Oprogramowanie mHR obejmuje swoimi funkcjonalnościami wszystkich pracowników Urzędu Marszałkowskiego, około 800 osób zatrudnionych na stanowiskach urzędniczych kierowniczych, urzędniczych i pomocniczych. Wykorzystanie systemu pozwoli na opisywanie struktury organizacyjnej, zarządzanie kwalifikacjami, kompetencjami, efektywnością czy szkoleniami pracowników. Oprogramowanie umożliwia również opisywanie poszczególnych urzędników zarówno pod kątem ogólnych danych jak i ich kwalifikacji oraz kompetencji.

System mHR jest aplikacją webową, każdy pracownik, w ramach udzielonych mu uprawnień, może poruszać się po interesujących go obszarach aplikacji jak np. dokumenty organizacyjne, struktura organizacyjna i opisy stanowisk, wymagania dla stanowisk, oceny pracownicze. Pracownicy – użytkownicy aplikacji mogą też brać aktywny udział w dotyczących ich procesach HR - zarządzaniem karierami, czy też szkoleniami (począwszy od zgłaszania dodatkowych potrzeb szkoleniowych poprzez zgłaszanie się na wolne miejsca na szkoleniach, udział w szkoleniach e-learningowych i innych po ocenę ich efektywności).

System mHR jest rozwiązaniem optymalizującym zarządzanie zasobami ludzkimi w wybranych obszarach funkcjonowania firmy. Porządkuje i standaryzuje stosowane procedury opisu struktury organizacyjnej, ułatwia procesy rekrutacji, oceny kompetencji oraz efektów pracy. Usprawnia planowanie i realizację rozwoju i szkoleń pracowników. W systemie zawarta jest koncepcja zarządzania, w centrum której znajduje się pracownik.

Z rozwiązań systemu mHR korzystają m.in.: PGE Elektrownia Turów S.A., ENERGIA Pro Tauron SA, Oddział w Legnicy, Jurajska SP, ENION ENEGRIA sp. z o.o., EnergiaPro Gigawat sp. z o.o.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top