loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

todisDigitalizacja to dziś najlepszy i chyba jedyny sposób na rozwój biznesu. Strategię cyfrowej transformacji trzeba jednak budować w oparciu o wiarygodne i aktualnych informacje. Tylko tak można precyzyjnie planować podejmowane inicjatywy i oceniać wartość, jaką poszczególne technologie przynoszą organizacji.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP 2021 - KLIKNIJ POBIERZ PORÓWNAJ 
 
Biznes jest w coraz większym stopniu zdigitalizowany. Analitycy IDC przewidują, że do 2022 r. 60% globalnego PKB będzie „cyfrowe”. Zarazem wzrost we wszystkich branżach będzie napędzany dzięki wzbogacaniu oferty, operacji i relacji przy użyciu cyfrowych technologii.* Firmy produkcyjne starają się dostosować do tego trendu i nie pozostawać w tyle. Liderzy biznesowi widzą w nowych technologiach podstawowy motor rozwoju oraz szansę przewagi konkurencyjnej. Chmura obliczeniowa, zaawansowana analityka i sztuczna inteligencja, internet rzeczy czy technologie mobilne – to tylko część dostępnych „narzędzi” umożliwiających transformację nie tylko pojedynczych organizacji, ale ekosystemów i całej branży.

Eksperci przestrzegają jednak, że cyfrowa transformacja to poważne wyzwanie, które nie zawsze kończy się sukcesem. Jedną z głównych przyczyn niepowodzeń jest brak odpowiedniego przygotowania. Transformację trzeba bowiem dobrze zaplanować, a żeby zaplanować – konieczne jest zrozumienie sytuacji, w jakiej znajduje się organizacja.

Innowacyjna technologia nie przestaje być bowiem jedynie narzędziem. Osiągnięcie zaplanowanych korzyści jest możliwe wyłącznie dzięki odpowiedniej strategii - takiej, która jasno zdefiniuje cele i określi horyzont czasowy. Musi ona koncentrować się na najważniejszych obszarach biznesowych, tych o największym potencjale rozwojowym, gdzie najmniejsze zmiany przynoszą największe zwroty z inwestycji. W szczególności, powinna umożliwiać większą koncentrację na kliencie, zwiększanie elastyczności oraz możliwości łatwej i szybkiej reakcji na zmieniające się warunki, a także ułatwiać planowanie i odkrywanie nowych możliwości.

O wiele prościej to osiągnąć kiedy dysponuje się aktualnymi, wiarygodnymi informacjami. Tymczasem według IDC** firmy produkcyjne wykorzystują zaledwie 10% dostępnych danych. Jasny obraz sytuacji w firmie zapewnia nie tylko większą kontrolę, ale umożliwia również szybsze podejmowanie lepszych decyzji, a w konsekwencji - umożliwia rozwój. Dlatego inwestycja w system ERP jest uznawana za fundament cyfrowej transformacji w przemyśle. Tylko w ten sposób można bowiem zyskać wartościowe informacje pozwalające na precyzyjne kierowanie biznesem w czasie rzeczywistym.

Ponadto, to nie tylko najlepszy punkt wyjścia dla digitalizacji, ale jednocześnie doskonały sposób na bieżące kontrolowanie podejmowanych inicjatyw. Tylko posiadając dostatecznie szczegółowe informacje, przedstawione w odpowiedniej, jasnej i czytelnej formie, będzie można odpowiedzieć na pytanie: czy firma znajduje się na właściwym kursie i jaką wartość mają wdrażane nowe technologie.

Jasne jest, że cyfrowa transformacja jest jak tsunami – nie można jej zatrzymać. Organizacje, które nie będą wprowadzać zmian lub będą to robić zbyt wolno, bezpowrotnie stracą szansę na rozwój, ryzykując jednocześnie utratę swojej pozycji a w najgorszym wypadku - nawet wypadnięcie z rynku. Nie ulega wątpliwości, że cyfrowa transformacja jest wyzwaniem. Równie oczywisty jest jednak fakt, że zapewnia ogromne korzyści. Warto zatem posiadać przydatne narzędzia, które dopasowują się do specyfiki organizacji i rozwijają wraz z biznesem. Właśnie dlatego inwestycja w system, taki jak Epicor ERP czy iScala, oznacza znaczne zwiększenie szansy na to, że ostateczny wynik cyfrowej transformacji będzie sukcesem.

Źródło: www.todis.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top