loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Hortex przechodzi na ERP z SAP

SAP ERPFirma SAP Polska poinformowała o podpisaniu umowy na sprzedaż i wdrożenie rozwiązań SAP w firmie Hortex Holding S.A. Hortex jest wiodącym producentem soków, napojów i mrożonek na rynku polskim. Rozwiązania mySAP ERP i SAP  Beverage zastąpią dotychczas wykorzystywane w firmie systemy, w tym Oracle E-Business Suite. Hortex jest pierwszą firmą w Polsce, która skorzystała z programu „Safe Passage” – bezpiecznej migracji do rozwiązań SAP.


Wdrożenie mySAP ERP i SAP Beverage obejmie całość produkcji Horteksu skoncentrowanej w trzech zakładach produkcyjnych. Wdrożenie będzie realizować firma BCC, posiadająca status dedykowanego partnera SAP dla branży spożywczej. Prace wdrożeniowe będą nadzorowane przez ekspertów SAP Consulting.

Planowany czas rozpoczęcia wdrożenia mySAP ERP i SAP Beverage to luty br. Rozwiązania mySAP ERP i SAP Beverage zastąpią w całości wykorzystywane dotychczas systemy informatyczne.

Firma Hortex Holding S.A. wykorzysta także zintegrowane rozwiązanie branżowe przeznaczone specjalnie dla przemysłu dóbr konsumpcyjnych i producentów napojów - SAP Beverage. Rozwiązanie to pozwala na odwzorowanie całego łańcucha dostaw oraz łączenie rynków zakupu i zbytu z wewnętrznymi operacjami, oraz kontaktami z zewnętrznymi partnerami. Dzięki rozwiązaniu SAP Beverage Hortex zwiększy elastyczność w procesie zarządzania łańcuchem dostaw na wszystkich etapach od dostawców po konsumentów, co skróci czas wprowadzania nowych produktów na rynek i znacznie obniży koszty.

Decyzja o zakupie nowego systemu poprzedzona była wnikliwą analizą dostępnych na rynku rozwiązań.

„Początkowo rozważaliśmy zakup systemu o mniejszym zakresie funkcjonalności, przeznaczonego dla firm średniej wielkości. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na system mySAP ERP, który w naszej ocenie dostarcza również rozwiązania branżowe, pozwalające lepiej modelować procesy biznesowe, charakterystyczne dla profilu działalności naszej firmy” - powiedział Tomasz Kurpisz, Prezes Holding Hortex S.A. „Inwestycja w system o takiej jakości, jak SAP, wynika również z dużego potencjału rozwojowego Horteksu, który na rynku polskim znajduje się w czołówce producentów soków i jest zdecydowanym liderem w segmencie mrożonek owocowo-warzywnych” - dodał Tomasz Kurpisz.

„Oczekujemy, że wdrożenie systemu mySAP ERP pozwoli na szybką modernizację dotychczasowej infrastruktury IT, dzięki czemu zyskamy nowoczesne i zintegrowane rozwiązanie do zarządzania firmą” - powiedział Jaromir Wróblewski, Dyrektor IT w firmie Hortex Holding S.A.

W perspektywie dalszych planów rozwojowych spółka zakłada rozwinięcie strategicznego zarządzania organizacją za pomocą SAP SEM (Strategic Enterprise Management) w celu optymalizacji strategii rozwoju firmy.

„Wybór rozwiązań SAP przez firmę Hortex potwierdza skuteczność programu SAP Safe Passage, który oferuje przedsiębiorstwom gwarancję bezpieczeństwa inwestycji, a także przejrzystą mapę wdrożenia oprogramowania biznesowego nowej generacji” – powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes SAP Polska. „Dzięki kontraktowi z firmą Hortex, SAP znacząco umacnia swą pozycję na rynku dostawców systemów klasy ERP dla firm z branży FMCG. Wprowadzając do użytku oprogramowanie SAP, Hortex dołącza do czołówki firm z branży spożywczej, które korzystają z tzw. „najlepszych praktyk”, opartych na wieloletnich doświadczeniach SAP we współpracy z liderami światowej gospodarki.” – dodał.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top