loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Rekordowo szybkie wdrożenie SAP

4 miesiące trwało wdrożenie systemu SAP w kluczowych obszarach w firmie Poli-Eco z Żar. W tym czasie uruchomiono system w dziedzinie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji. Wdrożenie przeprowadziła poznańska firma 7milowy, partner SAP Polska.

Wprowadzenie  nowego systemu w tak krótkim czasie było możliwe dzięki rozwiązaniu SPRINT, będącemu prekonfigurowaną wersją systemu SAP. Dzięki odpowiedniej metodyce wdrożeniowej, SPRINT pozwala na uruchomienie systemu SAP przy znacznie zredukowanym czasie i kosztach – tłumaczy Norbert Wierbiłowicz, Kierownik Wdrożenia SAP w Poli-Eco ze strony firmy 7milowy.

Szybkie wdrożenie to dla nas znaczne oszczędności. Nie tylko w kosztach samego projektu, ale i w kosztach pośrednich, związanych głównie z mniejszym obciążeniem naszych pracowników – mówi Maria Ćwiklik-Konofalska, Prezes Zarządu Poli-Eco.

Poli-Eco należy do największych w Polsce producentów wyrobów wykończeniowych z PCV. Produkuje listwy wykończeniowe do podłóg, obrzeża i listwy dla przemysłu meblarskiego oraz profile uszczelniające dla przemysłu chłodniczego. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Żarach i Szprotawie, natomiast w Pile, Sosnowcu i Otwocku działają przedstawicielstwa handlowe.

Szybsze wdrożenie podyktowane było również potrzebą pilnego wprowadzenia narzędzi kontrolingowych. – Analiza informacji spływających z naszych oddziałów zabierała dużo czasu. Podobnie zebranie wiedzy o kosztach i ich strukturze. Obecnie dane na temat sprzedaży zapisywane są bezpośrednio w systemie, co daje nam na bieżąco możliwość śledzenia wyników sprzedaży oraz oceny rentowności poszczególnych produktów. Szacujemy, że tylko w tym roku przyniesie to oszczędności rzędu pół miliona złotych – dodaje Ćwiklik-Konofalska.

Zawansowane narzędzia kontrolingowe w systemie SPRINT dają możliwość efektywnego zarządzania majątkiem obrotowym i bieżącej analizy płynności finansowej firmy. Zintegrowany mechanizm symulacji i kalkulacji kosztów umożliwia szybkie identyfikowanie różnic między sytuacją rzeczywistą a prognozowaną i w konsekwencji podjęcie natychmiastowych działań korygujących.

Poli-Eco skorzystało z doświadczeń innych firm, które wdrażały system SAP – ocenia Dorota Łukowska, Kierownik wdrożenia SAP ze strony Poli-Eco. Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca nam się projektowanie systemu od podstaw. Lepszym rozwiązaniem było przyjęcie tzw. dobrych praktyk biznesowych zwartych w Sprincie np. w dziedzinie polityki cenowej czy zarządzania kontaktami z klientem.

7milowy swoją ofertę kieruje do dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw średniej wielkości, wpisując się w światową inicjatywę SAP pod nazwą mySAP All-in-One. W ubiegłym roku firma zawarła 6 kontraktów na wdrożenia SPRINT. Biorąc pod uwagę te kontrakty (a także wcześniejsze wdrożenia SPRINT prowadzone przez BCC) rozwiązanie SPRINT jest najczęściej wybieranym systemem prekonfigurowanym w Polsce. Zrealizowane lub rozpoczęte do końca 2005 roku wdrożenia SPRINT obejmują w sumie 32 podmioty. Dzięki wdrożeniu w Grupie Scaninter, SPRINT stał się również pierwszym polskim pakietem mySAP All-in-One wykorzystanym za granicą.

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top