loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Rekordowo szybkie wdrożenie SAP

4 miesiące trwało wdrożenie systemu SAP w kluczowych obszarach w firmie Poli-Eco z Żar. W tym czasie uruchomiono system w dziedzinie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej oraz sprzedaży i dystrybucji. Wdrożenie przeprowadziła poznańska firma 7milowy, partner SAP Polska.

Wprowadzenie  nowego systemu w tak krótkim czasie było możliwe dzięki rozwiązaniu SPRINT, będącemu prekonfigurowaną wersją systemu SAP. Dzięki odpowiedniej metodyce wdrożeniowej, SPRINT pozwala na uruchomienie systemu SAP przy znacznie zredukowanym czasie i kosztach – tłumaczy Norbert Wierbiłowicz, Kierownik Wdrożenia SAP w Poli-Eco ze strony firmy 7milowy.

Szybkie wdrożenie to dla nas znaczne oszczędności. Nie tylko w kosztach samego projektu, ale i w kosztach pośrednich, związanych głównie z mniejszym obciążeniem naszych pracowników – mówi Maria Ćwiklik-Konofalska, Prezes Zarządu Poli-Eco.

Poli-Eco należy do największych w Polsce producentów wyrobów wykończeniowych z PCV. Produkuje listwy wykończeniowe do podłóg, obrzeża i listwy dla przemysłu meblarskiego oraz profile uszczelniające dla przemysłu chłodniczego. Zakłady produkcyjne mieszczą się w Żarach i Szprotawie, natomiast w Pile, Sosnowcu i Otwocku działają przedstawicielstwa handlowe.

Szybsze wdrożenie podyktowane było również potrzebą pilnego wprowadzenia narzędzi kontrolingowych. – Analiza informacji spływających z naszych oddziałów zabierała dużo czasu. Podobnie zebranie wiedzy o kosztach i ich strukturze. Obecnie dane na temat sprzedaży zapisywane są bezpośrednio w systemie, co daje nam na bieżąco możliwość śledzenia wyników sprzedaży oraz oceny rentowności poszczególnych produktów. Szacujemy, że tylko w tym roku przyniesie to oszczędności rzędu pół miliona złotych – dodaje Ćwiklik-Konofalska.

Zawansowane narzędzia kontrolingowe w systemie SPRINT dają możliwość efektywnego zarządzania majątkiem obrotowym i bieżącej analizy płynności finansowej firmy. Zintegrowany mechanizm symulacji i kalkulacji kosztów umożliwia szybkie identyfikowanie różnic między sytuacją rzeczywistą a prognozowaną i w konsekwencji podjęcie natychmiastowych działań korygujących.

Poli-Eco skorzystało z doświadczeń innych firm, które wdrażały system SAP – ocenia Dorota Łukowska, Kierownik wdrożenia SAP ze strony Poli-Eco. Doszliśmy do wniosku, że nie opłaca nam się projektowanie systemu od podstaw. Lepszym rozwiązaniem było przyjęcie tzw. dobrych praktyk biznesowych zwartych w Sprincie np. w dziedzinie polityki cenowej czy zarządzania kontaktami z klientem.

7milowy swoją ofertę kieruje do dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw średniej wielkości, wpisując się w światową inicjatywę SAP pod nazwą mySAP All-in-One. W ubiegłym roku firma zawarła 6 kontraktów na wdrożenia SPRINT. Biorąc pod uwagę te kontrakty (a także wcześniejsze wdrożenia SPRINT prowadzone przez BCC) rozwiązanie SPRINT jest najczęściej wybieranym systemem prekonfigurowanym w Polsce. Zrealizowane lub rozpoczęte do końca 2005 roku wdrożenia SPRINT obejmują w sumie 32 podmioty. Dzięki wdrożeniu w Grupie Scaninter, SPRINT stał się również pierwszym polskim pakietem mySAP All-in-One wykorzystanym za granicą.

Źródło: www.7milowy.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top