loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

BCC współtworzy nowe standardy rozwiązań SAP dla metalurgii

BCC wspiera hiszpańską grupę Celsa, jednego z największych producentów stali w Europie, w wypracowaniu korporacyjnego standardu SAP dla kuźni. Innowacyjnym elementem projektu jest budowa dużego rozszerzenia standardu systemu SAP, które ułatwi pracę użytkownikom SAP zatrudnionym na produkcji.


Przedsięwzięcie, realizowane w należącej do grupy Celsa Hucie Ostrowiec, polega na wszechstronnym dostosowaniu i uzupełnieniu funkcjonalności rozwiązania korporacyjnego SAP Celsy o specyfikę działalności kuźniczej. Nowy standard ma pomóc lepiej funkcjonować kuźni w Ostrowcu, wspierając jej złożone procesy produkcyjne.

Grupa Celsa, posiadająca kilka walcowni w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, dynamicznie się rozwija, inwestując w zakup zakładów w kolejnych krajach Europy. Huta w Ostrowcu Świętokrzyskim składa się m.in. z walcowni i kuźni. Ponieważ kuźnia w Ostrowcu jest jedynym tego typu zakładem w grupie, Celsa dotychczas nie rozwijała korporacyjnych rozwiązań SAP pod kątem specyfiki działalności kuźniczej.

Specyfika kuźni to m.in. znacznie liczniejszy asortyment niż w walcowni (kilka tysięcy produktów), większa złożoność wyrobów, długi proces technologiczny (sięgający do kilku miesięcy), a także produkcja na zamówienie klienta. Ponadto kuźnia często musi spełniać specyficzne wymagania zamówienia, nawet na wyroby uznawane za standardowe, oraz wysokie wymagania dotyczące kontroli jakości produkcji. Takie warunki powodują konieczność zastosowania innych, zaawansowanych funkcjonalności SAP, zwłaszcza w obszarze produkcji i zarządzania jakością.

Innowacyjną częścią wspieranego przez BCC projektu jest przygotowanie zupełnie nowego, znacznie wykraczającego poza standard SAP rozwiązania, które uprości i ułatwi pracę użytkownikom systemu zatrudnionym na produkcji. Całość operacji dokonywanych przez operatorów systemu będzie możliwa do dokonania na jednym ekranie. Rozszerzenie będzie zbudowane w technologii ABAP.

„W tym projekcie, nowatorskim w skali całej grupy Celsa, potrzebowaliśmy partnera wdrożeniowego, który zapewni ekspercki poziom wiedzy o możliwościach zastosowania SAP w obsłudze skomplikowanych procesów produkcyjnych. Dodatkowym argumentem za wyborem BCC było doświadczenie z projektów SAP w branży metalurgicznej” – powiedział Miguel Marroyo, odpowiedzialny za koordynację projektów SAP w grupie Celsa.

Start produktywny systemu SAP w kuźni w Ostrowcu planowany jest na luty 2007 r.

Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top