loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

JD Edwards EnterpriseONEHogart wdrożył system ERP -  JD Edwards EnterpriseOne 8.10 w firmie Malow

Malow, spółka-córka Suwalskiej firmy Litpol, zajmuje dziś pozycję lidera na polskim rynku mebli metalowych. W swoim sektorze jest to firma największa, produkująca najbardziej różnorodny asortyment. Do informatyzacji swoich procesów produkcyjnych Malow wybrał firmę Hogart oraz oferowany przez nią system ERP - Oracle JD Edwards EnterpriseOne.Wdrożenie rozpoczęło się w lipcu 2005 roku i zakończyło z powodzeniem po 12 miesiącach. Obszary objęte informatyzacją to finanse, produkcja i dystrybucja.

Pierwsze systemy informatyczne zainstalowane w firmie obsługiwały obszary księgowości i gospodarki magazynowej, jednak już w połowie lat 90. zaczęto myśleć o oprogramowaniu do wspomagania projektowania oraz produkcji. Potrzebny był kompleksowy system klasy ERP, który powiązałby różne wyspowe programy już działające w przedsiębiorstwie (w tym np. finanse oraz kadry i płace), a przy tym połączyłby w jeden łańcuch procesy przyjmowania zamówień na produkty, ich wytwarzania i następnie sprzedaży. System musiał być także przygotowany na możliwość operowania ogromną liczbą elementów zapamiętanych w bazie danych. Tylko system z "górnej półki" mógł spełnić tak wyśrubowane wymagania.

"Pierwszym podejściem do rozwiązania problemu był zintegrowany system produkcji francuskiej, który jednak nie spełnił naszych oczekiwań. Zawodna była w nim baza danych, na dodatek system okazał się bardzo mało elastyczny i nie dawał się przystosować do naszych specyficznych procesów biznesowych. Po dwóch latach zmagań musieliśmy się z nim rozwieść i poszukiwania rozpoczęły się na nowo" - mówi Roman Kaleta, Prezes Zarządu, dyrektor ds. produkcyjno-technicznych w firmie Malow.
|
Drugi etap informatyzacji rozpoczął się w roku 2003 od wykonania profesjonalnego audytu informatycznego, określającego potrzeby przedsiębiorstwa tym obszarze. Badanie wykonane przez specjalizowaną firmę konsultingową określiło dokładnie zakres procesów biznesowych koniecznych do objęcia wspomaganiem informatycznym i wskazało kierunek poszukiwań systemu zintegrowanego, najbardziej dopasowanego do potrzeb. Jak powiedziała Iwona Łach, Pełnomocnik Zarządu ds. ZSI: -„Poszukiwany był system dobrze przystosowany do możliwości firmy średniej wielkości, do tego dedykowany do obsługi produkcji dyskretnej i możliwy do dalszej rozbudowy, zwłaszcza pod kątem obsługi przedsiębiorstwa wielozakładowego, mającego oddziały także za granicą”.

Do konkursu przystąpiło sześciu dostawców oprogramowania ERP, do finału zakwalifikowały się trzy systemy zintegrowane. Ostatecznie wybrano pakiet Oracle JD Edwards zaproponowany przez firmę Hogart.

"O wyborze rozwiązania JD Edwards zadecydowało wiele czynników, między innymi kompetencje i doświadczenie konsultantów firmy Hogart, renoma producenta, liczne referencje w branży produkcyjnej w kraju i na świecie, ale także przystępna cena, dopasowana do możliwości firmy sektora MSP. Doszliśmy do wniosku, że system ten spełni nasze wymagania zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości - dzisiaj mogę powiedzieć, że nasze przypuszczenia całkowicie się potwierdziły. Należy zaznaczyć, że szkolenia i wdrożenie ZSI wymagało od zespołów wdrażających bardzo dużego zaangażowania i ogromnej pracy, za co należą się słowa podziękowania" - kończy Roman Kaleta.

Miarą powodzenia przeprowadzonego projektu jest fakt, że firma Malow nie musiała w czasie jego trwania ani na chwilę przerywać produkcji i sprzedaży. Ważne jest także to, że od czasu rozpoczęcia wdrożenia firma notuje ciągły wzrost obrotów oraz rentowności. Dzisiaj system już pracuje i na bieżąco obsługuje działalność firmy, jednak wciąż się rozrasta - w następnej kolejności planuje się wdrożenie Planowania Produkcji, Zaawansowanych Cenników, Środków Trwałych oraz Planowania Transportu.

Źródło: www.hogart.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top