loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ABG Nielsen z systemem ERP

Rozwiązanie w AGB Nielsen Media Research oparto na systemie ERP Microsoft Dynamics NAV. O jego wdrożeniu zadecydowały elastyczność i wydajność. Kluczowym kryterium było też zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa danych – mówi Joanna Nasierowska, Key Account Manager z Columbus Polska, odpowiedzialnego za projekt.


AGB Nielsen Media Research, specjalizujący się w badaniach oglądalności programów RTV, współpracuje m.in. z MTV, Cartoon Network, BBC, Polsat, TVN, Canal + i Eurosport. Bezpieczeństwo danych generowanych na potrzeby partnerów AGB Nielsen nie było jednak jedynym kryterium wdrożenia systemu Microsoft. Firma potrzebowała rozwiązania, które umożliwiłoby pracę w trybie on-line (dzięki czemu pracownicy mieliby zdalny dostęp do danych) oraz prowadzenie rachunkowości według korporacyjnych reguł wraz z pełnym raportowaniem na potrzeby korporacyjne i lokalnej księgowości podatkowej.

Operacje te przy szybkim rozwoju firmy i wzroście liczby transakcji stawały się coraz bardziej czasochłonne i kosztowne. - AGB Nielsen pracował na kilku, różnych systemach, które wspomagały odrębne obszary firmy. Ponieważ systemy te nie były ze sobą zintegrowane, dane należało ręcznie wprowadzać do każdej bazy. Tak było np. w obszarze księgowości. Co miesiąc dane z polskiego systemu księgowego były ręcznie przenoszone do zestawu arkuszy Excel, tam przeliczane i poprawiane. Takie rozwiązanie było obarczone ogromnym ryzykiem popełniania błędu przy wprowadzaniu danych.

Wdrożenie jednego, zintegrowanego systemu Microsoft Dynamics NAV wprowadziło większy komfort pracy. System objął finanse, sprzedaż, zakupy, magazyn oraz środki trwałe. Dodatkowo został wzbogacony o interfejsy do Homebanking i Zarządzania Dokumentami oraz narzędzie Jet Reports.

Takie rozwiązanie umożliwiło automatyczne generowanie i lokowanie wszystkich informacji w jednym miejscu. Tutaj wszystkie dane są na bieżąco aktualizowane i dostępne on-line. Tym samym każda transakcja, która jest rejestrowana w systemie, może być natychmiast raportowana przy pomocy dostępnych narzędzi. Pozwoliło to nie tylko uporządkować obieg dokumentów księgowych, sprzedażowych i zakupowych w firmie, ale też kilkukrotnie skrócono czas raportowania. Dla AGB Nielsen było to bardzo ważne.

- Rozwijamy się bardzo szybko i równie błyskawicznie musi reagować na zapotrzebowanie rynku. Nowy system ERP - Microsoft Dynamics NAV pozwoli nam utrzymać te dotychczasowe, wysokie standardy” – mówi Cezary Sotniczuk, Dyrektor Finansowy AGB Nielsen.

Źródło: Columbus IT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top