loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Pearl Stream wybiera system ERP firmy QAD

Firma Pearl Stream, producent podzespołów do elektroniki, sprzętu AGD i samochodów oraz firma QAD Polska podpisały umowę na wdrożenie kompleksowego systemu ERP QAD Enterprise Applications w zakładzie w Strzelcach Opolskich. Celem projektu wdrożeniowego jest zapewnienie wsparcia w zakresie zarządzania procesami zakupów, dystrybucji, magazynowania, finansów, kadr i płac na pierwszym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa produkcyjnego. W kolejnej fazie spółka planuje wprowadzenie zaawansowanych rozwiązań, m.in. Lean Manufacturing. Uruchomienie systemu nastąpi w połowie 2011 roku.
Firma Pearl Stream została utworzona przez prywatnych inwestorów z Niemiec i Korei. Wiosną tego roku zakład uruchomił produkcję podzespołów wtryskiwanych i montowanych do elektroniki (TV), sprzętu AGD oraz na potrzeby rynku samochodowego. Głównym klientem spółki jest LG Electronics. Pearl Stream zaopatruje koreańskiego producenta elektroniki w obudowy do telewizorów i monitorów. Docelowo w zakładzie Pearl Stream w Strzelcach Opolskich ma powstawać 10 tys. elementów dziennie.

Uruchomienie produkcji na taką skalę niesie ze sobą konieczność pełnego zautomatyzowania procesów. Do integralnych obszarów funkcjonowania firmy zalicza się również kontrola zasobów. Rozwój zakładu w Strzelcach Opolskich stanowi klasyczną inwestycję greenfield, której nieodłącznym elementem jest również transfer nowoczesnych technologii. Wiąże się dodatkowo z utworzeniem nowych miejsc pracy. W tym konkretnym przypadku to aż 200 etatów. W miarę rozwoju firmy przewiduje się zwiększenie zatrudnienia.

Stworzenie odpowiednich struktur oraz mechanizmów, warunkujących sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa stało się wyzwaniem dla nowej spółki, która postawiła na system ERP – QAD Enterprise Applications.
Od momentu podjęcia decyzji o budowie fabryki do uruchomienia produkcji, upłynęło zaledwie 4 miesiące. Tego typu – bardzo szybkie - projekty charakteryzują się dużą dawką ryzyka i wymagają skrupulatnego ich nadzoru. Jedną z kluczowych decyzji był wybór oprogramowania wspierającego procesy wewnątrz firmy – począwszy od pełnego nadzoru nad przepływem materiału, poprzez łańcuch dostaw, na księgowości i kadrach kończąc. Analizując rynek producentów oprogramowania ERP, wytypowaliśmy kilka potencjalnych podmiotów, mogących spełnić nasze wysublimowane wymagania. Oprogramowanie na które się zdecydowaliśmy idealnie wkomponowało się w nasze oczekiwania. Czytelny, przejrzysty i łatwy w obsłudze system jakim jest QAD, będzie na pewno gwarantem sukcesu i dalszego rozwoju naszej firmy - mówi Krzysztof Jarzyna, Plant Manager w Pearl Stream.
W procesie przetargowym eksponowaliśmy główne atuty QAD, czyli globalne standardy zaszyte w systemie, bogate doświadczenie na rynku firm produkcyjnych, wspieranie szczupłej produkcji (moduł lean manufacturing) oraz gotowość do przeprowadzenia szybkiego projektu wdrożeniowego – mówi Mateusz Ciesielski z QAD Polska.
Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top