loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Koreańczycy z MANDO wybrali system ERP firmy COMARCH

Fabryka Mando Corporation zlokalizowana na 13-hektarowej działce w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Wałbrzychu to największa fabryka koncernu poza granicami Korei. Firma zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych. Produkty Mando znajdują się w pojazdach takich marek jak General Motors, Renault, Opel, Saab, BMW czy Ford. W ciągu trzech lat w nowej fabryce w Wałbrzychu zatrudnionych zostanie 300 osób.

Głównym wyzwaniem, jaki stanął przed działem HR firmy Mando, okazało się znalezienie oprogramowania, które pozwoli jej na obsługę kadrowo-płacową nowo zatrudnianych pracowników. Z uwagi na to, że zatrudnienie będzie przebiegało dwuetapowo: w pierwszej kolejności zatrudniani będą pracownicy biurowi, a dopiero w późniejszym etapie na stanowiska produkcyjne, program musiał brać pod uwagę indywidualne kryteria kultury organizacyjnej firmy Mando, a jednocześnie być zgodny z przepisami obowiązującymi w Polsce.

Dodatkowo, koncern Mando poszukiwał rozwiązania, które nie będzie ograniczało prac działu HR w zakresie liczby zatrudnianych pracowników. Kryterium wyboru oprogramowania była również możliwość przygotowania w programie dowolnych raportów i zestawień kadrowo-płacowych według indywidualnych wymagań firmy Mando.

Spośród dostępnych na rynku systemów firma Mando Corporation postawiła na program Comarch ERP Optima i moduł Płace i Kadry. Wdrożenie rozwiązania prowadzi firma UNIWERS.com – Partner Comarch.

Mando Corporation zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych, między innymi układów hamulcowych, systemów kontroli trakcji oraz amortyzatorów. Wałbrzyska fabryka Mando będzie pierwszą tak dużą inwestycją koreańskiej firmy w tej części Europy. Holding ma zakłady produkcyjne między innymi w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji, Chinach i Korei Południowej.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top