loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma Instron, jeden z największych na świecie producentów zaawansowanych urządzeń pomiarowych do badania własności materiałów, postanowiła wdrożyć system IFS Applications™. Projekt globalnego wdrożenia obejmuje pięć zakładów produkcyjnych w USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a także 17 ośrodków dystrybucyjno-usługowych na całym świecie.

 
Firma Instron poszukiwała nowego systemu dla przedsiębiorstw, który ułatwiłby jej rozwój i pomógł w zarządzaniu rosnącymi wymaganiami operacyjnymi, a przy tym umożliwił skuteczną komunikację, ukierunkowaną na klienta. Poprzednio używane rozwiązanie składało się z przestarzałych, niezintgrowanych systemów biznesowych, których dostawcy nie zapewniali już odpowiedniego wsparcia.

W 2012 roku firma Instron rozpoczęła wdrażanie IFS Applications jako globalnego systemu ERP. Wdrażane są następujące moduły IFS Applications: IFS Analiza Zarządcza, IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Produkcja, IFS Projektowanie, IFS Remonty, IFS Sprzedaż i Serwis, IFS Zasoby Ludzkie oraz IFS CRM.
Chcemy obniżyć ryzyko awarii systemu o znaczeniu krytycznym dla prowadzenia działalności — powiedział Mark Ritter, dyrektor ds. strategicznego rozwoju w firmie Instron. Musimy poprawić efektywność za pomocą zmodernizowanych narzędzi i poprzez uproszczenie procesów. Chcemy też mieć dostęp do dokładnych i aktualnych danych biznesowych, których analiza pomoże nam usprawnić pracę.
Cele projektu wdrożenia systemu IFS Applications w firmie Instron:

* Zmniejszenie ryzyka biznesowego poprzez zastąpienie przestarzałych systemów biznesowych stabilnymi produktami najwyższej jakości, ze wsparciem rzetelnych firm i możliwością wprowadzania zmian odzwierciedlających dynamikę środowiska. * Zwiększenie atrakcyjności dla klientów poprzez zapewnienie możliwości interakcji w każdym punkcie kontaktu — na najwyższym, światowym poziomie. * Poprawa skuteczności poprzez uproszczenie i automatyzację procesów przy minimalnych wymaganiach w zakresie dostosowania oprogramowania do indywidualnych potrzeb. * Zwiększenie konkurencyjności dzięki łatwemu dostępowi do aktualnych danych biznesowych, dotyczących oddziałów firmy na całym świecie, na potrzeby analiz strategicznych i taktycznych. Wstępna selekcja pozwoliła określić potrzeby firmy Instron w zakresie oprogramowania dla przedsiębiorstw. Firma wymagała oprogramowania, które uwzględniałoby charakter jej działalności, obejmujący wiele przedsiębiorstw, różne języki, waluty, typy produkcji oraz dystrybucji.

Proces selekcji ofert wykazał jednak dużą zbieżność długoterminowych założeń firmy Instron z długoterminowymi założeniami firmy IFS. Zbieżność ta, w połączeniu z doskonałym dopasowaniem funkcjonalnym produktu, zaważyła na decyzji firmy Instron, która zdecydowała się wdrożyć system IFS Applications jako globalne rozwiązanie klasy ERP.
Zespół handlowców firmy IFS, wspierany przez dyrektorów działów serwisu i technicznego, zaprezentował wysoki poziom profesjonalizmu w trakcie całego, drobiazgowego procesu selekcji ofert — powiedział Ritter. Możliwości produktu i leżąca u jego podstaw technologia zrobiły na nas duże wrażenie, a jeszcze większe — podejście firmy IFS, wyjątkowo ukierunkowane na klienta, co potwierdzają pozytywne opinie jej klientów, do których się zwróciliśmy.
Zaawansowane technologie to jeden z segmentów, na których skupia się firma IFS. IFS oferuje rozwiązania dla firm z branż sprzętu elektronicznego, podzespołów elektronicznych i półprzewodników, uwzględniając specyficzne wymagania tych sektorów. Oferowane rozwiązania umożliwiają obsługę wszystkich procesów biznesowych: od projektowania i różnych typów produkcji po wsparcie posprzedażne i zarządzanie gwarancjami. Do klientów IFS w branży zaawansowanych technologii należą firmy NEC, Eltek, PartnerTech, Wolfson Microelectronics, Kitron, maxon motor, Beijer Electronics i Olympus Keymed.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top