loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zelmet, producent metalowych elementów i podzespołów do zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego firmy Zelmer, wybrał system klasy ERP Comarch ERP XL. Wdrożenie systemu klasy ERP przeprowadził Złoty Partner Comarch.


 
W mocno konkurencyjnej branży, w której ceny w znacznym stopniu są ustalone przez rynek, sukces można osiągnąć przez właściwe zarządzanie zasobami i stałą kontrolę nad kosztami firmy. Zarządzanie pracą 180 pracowników przedsiębiorstwa Zelmet, zapewnienie ciągłości zaopatrzenia/dostaw, planowanie, realizacja i rozliczanie produkcji nie było możliwe bez wsparcia zintegrowanego rozwiązania informatycznego. Wraz z rozwojem Zelmet zarząd firmy podjął decyzję o objęciu systemem IT wszystkich obszarów działalności przedsiębiorstwa, tak aby otrzymywać możliwie pełne informacje zarządcze. Po wnikliwej analizie rozwiązań informatycznych dostępnych na rynku wybrano Comarch ERPXL.
Jedną z najważniejszych cech, która przekonała nas do tego systemu jest jego skalowalność. Możliwość dostosowania go do naszych potrzeb w różnych obszarach – zarówno produkcji (obsługa oddziałów produkcyjnych, rozdzielni, magazynów wyrobów gotowych, izolatorów braków), jak i logistyki, gospodarki magazynowej, zaopatrzenia (automatyzacja zamawiania i zakupów na potrzeby produkcji). Nie bez znaczenia są także możliwości modułu Księgowość pozwalającego na pełną, dostosowaną do naszych realiów, ewidencję wszelkich przychodów i kosztów pod kątem rozliczania produkcji – mówi Marian Szpak, prezes Zarządu Zelmet Sp. z o. o.
Comarch ERP XL umożliwia także tworzenie dedykowanych rozszerzeń funkcjonalnych, rozbudowujących możliwości systemu o specyficzne wymagania klienta. W tym przypadku ZETO-RZESZÓW wykonał zintegrowaną z Comarch ERP XLaplikację do ewidencji rozliczania prac bezpośrednio produkcyjnych, dniówek zadaniowych, czasu technicznego przygotowania produkcji TPZ oraz braków.
Aktualnie system jest stale doskonalony – rozwija się wraz z naszą firmą. Ciągle odkrywamy dla niego nowe zastosowania. Tworzone są nowe raporty, zestawienia czy analizy. W miarę jak Comarch ERP XL napełnia się danymi, staje się dla nas jeszcze cenniejszy. System ten pozwala na podejmowanie decyzji opartych na faktach, a nie tylko na intuicji – mówi Marian Szpak, prezes Zarządu Zelmet Sp. z o. o.
Zakład Metalowy Zelmet produkuje metalowe elementy i podzespoły do zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego. Głównym odbiorcą firmy jest Zelmer – renomowany dostawca AGD w Polsce i na świecie oraz inne firmy z branży metalowej. Elementy i podzespoły wykonywane przez Zelmet są stosowane we wszystkich wyrobach firmy Zelmer, takich jak: odkurzacze, maszynki do mielenia, malaksery, miksery, krajalnice, blendery. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach produkcyjnych, automatach CNC oraz na prasach hydraulicznych i skokowych.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top