Zarządzania architekturą informacji w wydaniu Sybase

Firma Sybase ogłosiła wydanie rozwiązania Sybase® PowerDesigner® 16, które pozwala na lepsze dopasowanie działów biznesowych i IT. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu Sybase w obszarze architektury danych i architektury przedsiębiorstw, oprogramowanie PowerDesigner uznawane jest za jedno z najlepszych na rynku rozwiązań do modelowania i zarządzania metadanymi, a nowe funkcje wersji 16 umożliwiają perspektywicznie myślącym firmom stworzenie jasnej i spójnej architektury informacji w całym przedsiębiorstwie. Wydanie nowej wersji zostało ogłoszone na konferencji TechWave, odbywającej się równolegle z SAP® TechEd 2011 w Las Vegas, Nevada, od 12 do 16 września.
Najnowsza wersja oprogramowania PowerDesigner oferuje podejście opierające się na modelach, pozwalające wzmocnić i dopasować działy biznesowe i informatyczne, wyposażone w funkcje skierowane do rozwijającego się rynku architektury informacji. PowerDesigner 16 ustanawia interdyscyplinarne definicje biznesowe i techniczne pozwalające na uzyskanie jednej wersji dokładnych, kluczowych zasobów informacyjnych. Integracja metadanych biznesowych i informatycznych zarządzanych w jednym narzędziu upraszcza nadzór nad danymi w organizacji, przesyłanie informacji bizneswych oraz działania integracyjno-konsolidacyjne. Jeśli dodać do tego nową, opartą o repozytorium funkcją analizy wpływu na całe przedsiębiorstwo, okaże się że organizacje będą w stanie znacząco zaoszczędzić czas, ryzyko i koszty związane ze zmianami wprowadzanymi do architektury informacji.
Główne czynniki napędzające wzrost światowego rynku narzędzi do modelowania i architektury to dopasowanie działów informatycznych do biznesowych, - twierdzi Stephen D. Hendrick, wiceprezes grupy kierujący działem badań nad tworzeniem i wdrażaniem aplikacji w IDC. - Produkty takie jak PowerDesigner 16 bardzo skutecznie pomagają uzyskać takie dopasowanie, gdyż wykorzystują ogólnofirmowy glosariusz i interfejs użytkownika, który można w pełni dostosować do każdej z ról.
Prawdziwa wartość PowerDesigner 16 dla architektury informacji przejawia się w połączeniu portalu i glosariusza, umożliwiających fachowcom od kwestii merytorycznych i opiekunom przejęcie kontroli nad tymi definicjami, które rzeczywiście mają dla nich znaczenie. - twierdzi George McGeachie z korzystającej z produktu PowerDesigner firmy Metadata Matters, będący razem ze Steve’em Hobermanem współautorem mającej wkrótce się ukazać książki Data Modeling Made Simple Using PowerDesigner. McGeachie dodał również-„Zaimponował mi fakt, że zawarta w produkcie PowerDesigner 16 funkcja glosariusza nie pełni wyłącznie roli dokumentacyjnej. Jest to ważne narzędzie, które uławia przestrzeganie konwencji nazewniczych i odwoływanie się do definicji w semantyce organizacji.
Wspieramy istniejący proces ewolucji, w którym sama architektura danych już nie wystarcza- stwierdził David Dichmann, dyrektor ds. zarządzania produktami firmy Sybase. - Potrzeba powiązania działów biznesowych z informatycznymi jest dzisiaj przyczyną tworzenia coraz lepszych inicjatyw business intelligence oraz konieczności zaprojektowania architektury środowiska informacji. Dostępne w PowerDesigner 16 funkcje architektury informacji umożliwiają łatwą komunikację między strategiami biznesowymi a wdrożeniami realizowanymi przez działy informatyczne, dając architektom w przedsiębiorstwach możliwość wypełnienia luki między danymi a przedsiębiorstwem.
W obliczu trwającego wdrażania takich inicjatyw ustawodawczych jak Dodd-Frank Wall Street Reform i Consumer Protection Act, podwyższone wymagania w obszarze zarządzania danymi i ryzykiem nie pozostają bez wpływu na wszystkie aspekty usług finansowych, ubezpieczeń i handlu detalicznego. Wskutek większej koncentracji na pełnym zarządzaniu zasobami informacji organizacje potrzebują narzędzi umożliwiających im cięcie kosztów i większą sprawność w niepewnych ekonomicznie czasach. Zawarte w PowerDesigner 16 funkcje architektury informacji umożliwiają obecnie firmom przystępne wdrożenie wymaganych najlepszych praktyk nadzoru nad danymi poprzez zarządzanie przepływem informacji między wszystkimi etapami pracy działów informatycznych i biznesowych.

Jak uważa David Newman, wiceprezes Gartner Research.
Wiele organizacji wciąż jeszcze nie wie jakimi informacjami dysponuje ani jak nimi zarządzać. Nie wiedzą też, jak właściwie je chronić i zabezpieczyć. O informacji często myśli się po fakcie – jest to aspekt zaniedbywany przez grupy rozwijające aplikacje (podejście „dane to problem biznesowy”) lub wprowadzający w zakłopotanie użytkowników końcowych („jak obliczyć przychody w tym raporcie?”). Nie dysponując właściwymi środkami kontroli, organizacje niepotrzebnie narażają się na ryzyko i spadek wydajności, zwłaszcza w kwestiach kontrolnych, prawnych lub zgodności z przepisami. Zarówno w przypadku dyrektorów finansowych jak i informatycznych, którzy mogą za niedokładność informacji ponosić odpowiedzialność w postaci grzywien lub kar pozbawienia wolności, gra toczy się o wysoką stawkę.
Źródło: www.sybase.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top