OORT! na liście 12 zwycięski startupów w programie Challenge Up!

Firmy Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom ogłosiły listę dwunastu startupów wybranych do następnego etapu programu Challenge Up!, inicjatywy organizowanej wspólnie przez te trzy korporacje. Dwanaście zespołów weźmie udział w 4-miesięcznym programie inkubacyjnym stworzonym dla firm na wczesnym etapie rozwoju, które projektują rozwiązania w obszarze Internetu rzeczy (IoT).


 
Zwycięskie zespoły zostały wybrane po pięciu dniach intensywnych sesji mentorskich, warsztatów i prezentacji podczas tygodnia akceleracyjnego Challenge Up!, który odbył się od 5 do 10 lipca w hub:raum Kraków. Na spotkania z grupą ponad 100 międzynarodowych mentorów, ekspertów i przedsiębiorców zaproszono dwadzieścia startupów z 13 krajów, które zostały wyłonione spośród ponad 300 zgłoszeń. Sesje zostały przygotowane tak, aby pomóc firmom w dostosowaniu ich pomysłów biznesowych do szybszego wprowadzenia na rynek.

Uczestnicy spędzili ponad 40 godzin biorąc udział w warsztatach, podczas których doskonalili umiejętność prezentacji, ulepszali swoje produkty, modele biznesowe, oraz strategie sprzedaży. Startupy zaproszone do programu inkubacyjnego Challenge Up! to:

Admetsys (Dania) www.admetsys.com - Admetsys Smart PancreasTM mierzy i pomaga podtrzymywać właściwy poziom cukru we krwi diabetyków. Jest podłączany dożylnie i automatycznie mierzy poziom glukozy we krwi w czasie rzeczywistym, bez utraty krwi.

ComfyLight (Szwajcaria) www.comfylight.com - To świetlówka LED wzbogacona czujnikiem ruchu i funkcjami łączności, która zabezpiecza dom przed włamaniem. Urządzenie zapamiętuje schematy poruszania się domowników, gdy przebywają w mieszkaniu, a następnie automatycznie włącza i wyłącza światło zgodnie z autentycznym wzorcem.

Devicehub.net (Rumunia) www.devicehub.net - Devicehub oferuje usługę chmurową PaaS (Platform as a Service), dzięki której z łatwością można się łączyć i zdalnie zarządzać wieloma urządzeniami oraz tworzyć usługi. Platforma wyraźnie zmniejsza nakład pracy i czas potrzebny usługom IoT do wejścia na rynek.

Hi-Park (Izrael) www.hi-park.co - Technologia Hi-Park zbiera w czasie rzeczywistym informacje o wolnych miejscach parkingowych na ulicach, wykorzystując aparaty w smartfonach, dzięki czemu znacznie skraca czas poszukiwania miejsca do parkowania.

Ifinity (Polska) www.getifinity.com - Ifinity oferuje opartą na beaconach technologię przeznaczoną dla miast, przestrzeni publicznych i klientów komercyjnych z całego świata. Pozwala ona ludziom na cyfrową interakcję z rzeczywistością za pośrednictwem telefonów komórkowych.

n-Join (Izrael) www.n-join.com - n-Join wykorzystuje szybki rozwój Internetu rzeczy do zwiększenia elastyczności zakładów produkcyjnych, maksymalizacji ich wydajności i zmniejszania wpływu na środowisko.

OORT (Polska) www.oort.in - OORT jest unikatową technologią oczekującą na opatentowanie, która umożliwia stworzenie otwartego ekosystemu składającego się z urządzeń inteligentnych, czujników, oprogramowania mobilnego i chmury. Na jej podstawie firma opracowała pierwszy system inteligentnego domu, który może być sterowany dowolnym urządzeniem z dostępem do Internetu, bez względu na jego markę i system operacyjny. ProGlove (Niemcy) www.proglove.de - ProGlove jest urządzeniem wearable usprawniającym pracę. To inteligentna rękawica, która pozwala użytkownikowi na skanowanie bez użycia rąk, błyskawicznie reaguje na jego działania i otwiera zupełnie nowe możliwości wykorzystania gromadzonych przez siebie informacji w zarządzaniu produkcją.

Senic (Niemcy) www.senic.com - Uniwersalny kontroler do Internetu rzeczy umożliwiający sterowanie inteligentnym oświetleniem, zamkami, termostatami czy głośnikami, za pomocą prostych gestów, zamiast aplikacji na smartfonie.

SEMSEYE (Litwa) www.semseye.com - Unikatowy produkt do pomiaru natężenia ruchu ludzi, który wykorzystuje najbardziej zaawansowane algorytmy inteligentnego przetwarzania wideo. Daje możliwość zwiększania skuteczności w handlu detalicznym.

Taggalo (Włochy) www.taggalo.co.uk - „iTunes do analityki świata rzeczywistego”. Otwarta platforma integrująca analizę wideo, śledzenie Wi-Fi oraz beacony w jednym czujniku plug & play. Pozwala na zbieranie danych kontekstowych (liczby kroków, liczby obserwujących, czasu zatrzymania, długości pobytu, częstotliwości powrotów, danych demograficznych) dostępnych bezpośrednio (z poziomu specjalnych paneli sterowania) albo przez interfejsy API w czasie rzeczywistym.

Waylay (Belgia) www.waylay.io - Waylay jest platformą automatyzacji łączącą Internet rzeczy z korporacyjnymi systemami IT oraz usługami online.

Program inkubacyjny będzie miał miejsce w Krakowie, Berlinie i Londynie od lipca do listopada tego roku. Startupy, które pomyślnie ukończą program, mogą liczyć na potencjalne doinwestowanie przez firmy Intel, Cisco i Deutsche Telekom, a także czołowe korporacyjne fundusze inwestycyjne. Więcej informacji zostanie podanych w grudniu podczas spotkania Challenge Up! Summit, który będzie stanowić część konferencji technologicznej unBoundDigital odbywającej się w Londynie w dniach 30 listopada – 1 grudnia 2015.

Challenge Up! został stworzony, by pomóc startupom z obszaru IoT w szybszym wejściu na rynek dzięki połączeniu dostępu do zasobów korporacyjnych i wspólnych projektów ze wsparciem mentorskim i nawiązaniem kontaktów. Program jednoczy zasoby i doświadczenie w inicjatywach startupowych różnych firm takich jak Cisco, Intel® Business Challenge Europe czy hub:raum obsługiwanego przez Deutsche Telekom.
Jesteśmy pod wrażeniem wysokiej jakości zespołów i ich pomysłów. Z niecierpliwością czekamy na intensywną pracę ze startupami we wrześniu w hub:raum w Berlinie, gdy zespoły ponownie się spotkają — powiedział Elias Drakopoulos, wiceprezes odpowiedzialny za dział Europe B2B w Deutsche Telekom.
ChallengeUp! daje Cisco możliwość wsparcia startupów na wczesnym etapie rozwoju i pracy z energicznymi przedsiębiorcami. Niezwykle cieszymy się z tego, że jesteśmy częścią tej społeczności i wspieramy przedsiębiorców w otwartej innowacyjności — dodał Mike Flannagan, wiceprezes i dyrektor generalny Data & Analytics w Cisco.
Połączenie doświadczenia i sieci partnerów firm Intel, Cisco oraz Deutsche Telekom daje europejskim startupom z branży Internetu rzeczy niepowtarzalną okazję do przetestowania i weryfikacji pomysłów. W konkursie Challenge Up! zostało zaprezentowanych kilka bardzo interesujących i innowacyjnych rozwiązań, odpowiadających na faktyczne potrzeby rynkowe, a część z nich już nabrała biznesowego rozpędu. Program udowadnia, że europejski ekosystem startupów jest źródłem pionierskich rozwiązań w segmencie Internetu rzeczy — powiedział Marcin Hejka, wiceprezes Intela i dyrektor zarządzający Intel Capital EMAR.
Źródło: Cisco

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top