loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Zarządzanie Reformą Organizacyjną i Procesami Biznesowymi
Nowy Raport ERP 2013 Panorama Consulting

Awersja Do Zmian Nie Przestaje Nękać Przedsiębiorstw Wdrażających Systemy ERP

Według przygotowanego przez Panorama Consulting Solutions raportu 2013 ERP Report: Organizational Change and Business Process Management, zaadoptowanie nowego paradygmatu organizacyjnego w przedsiębiorstwie wdrażającym system zarządzania środkami (ERP) jest trudniejsze do osiągnięcia niż wdrożenie samego programu.

65% uczestników internetowej ankiety przyznało, że wprowadzenie innowacji w organizacji przedsiębiorstwa było „trudne” lub „bardzo trudne”, podczas gdy dla jedynie 3% okazało się to „łatwe”. Jednocześnie, 15% ankietowanych określiło proces wdrożenia samego systemu jako "łatwy" lub "bardzo łatwy", a kolejne 45% przyznało, że było to "trudne” lub „bardzo trudne”.
Wiele organizacji jest pod fałszywym wrażeniem, że to technologiczna część procesu wdrożeniowego stwarza najwięcej problemów”, powiedział Eric Kimberling, partner zarządzający w Panorama Consulting Solutions. „W rzeczywistości, do porażki projektu najbardziej może przyczynić się czy i w jaki sposób firmy decydują się na przeprowadzenie transformacji całości procesów wewnętrznych.
Pomimo że 41% doświadczyło trudności operacyjnych podczas inauguracyjnego uruchomienia systemu, największą przeszkodą całej implementacji (bo dla 56%) okazała się być „odporność na zmiany”. Innymi wymienianymi problemami były „wewnętrzna niechęć do zmiany ‘starych’ procesów” (38%), „brak jasnych oczekiwań i celów” (36%), oraz „brak ogólnej wizji” (32%). Ponadto, ponad połowa ankietowanych (55%) doświadczonych przez opóźnienia w finalizacji projektu implementacji podała jako ich przyczynę „problemy organizacyjne” takie jak niewłaściwe zarządzanie, awersja do zmian oraz brak pomysłu na modernizację całości procesów biznesowych.
Nie ma wątpliwości, że przedsiębiorstwa powinny się postarać o zminimalizowanie ryzyka wystąpienia jakichkolwiek problemów podczas odsłony systemu, jednakże to właśnie nieudolny nadzór nad zmianami organizacyjnymi może wyrządzić firmom największą – oraz najtrwalszą – szkodę, powiedział Kimberling. Każda implementacja ERP wiąże się z potrzebą wprowadzenia zmian na szeroką skalę, które zawsze wywierają dużą presję na personelu. Firma która usilnie skupia się na bezproblemowym przebiegu techologicznej strony projektu zapomina o udzieleniu swoim pracownikom wsparcia w tym okresie przejściowym, co w rezultacie może wiązać się z niższym ROI.
Kimberling przeprowadzi darmowy webinar 16 maja o 12:00 EST w którym szerzej przeanalizuje wyniki badania. Zarejestruj się za darmo na http://panorama-consulting.com/resource-center/erp-webinars/.

Więcej o raporcie 2013 ERP Report:

Organizational Change and Business Process Management Dane do 2013 ERP Report zebrano w internetowej ankiecie na stronie Panorama Consulting Solutions, w okresie między wrześniem 2012 a styczniem 2013. Wszyscy ankietowani, będący grupą 172 przedsiębiorstw, byli w przeciągu ostatniego roku zaangażowani w projekt ERP.

Źródło: www.panorama-consulting.com
Tłumeczenie: Przemysław Podmostko – Redaktor Sekcji Zagranicznej portalu ERP-view.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top