Newsletter

loading...
Banner IFS 160x200 2017
loading...

Streamsoft liderem rynku ERP wg raportu DIS 2016

STREAMSOFTRaport DIS „Wdrożenia systemów ERP 2016” nie pozostawia wątpliwości co do liderskiej pozycji Streamsoft Prestiż na rynku rozwiązań IT. W segmencie średnich ERP ten system zgarnia aż 28,3% rynku. Co więcej firma przebojem wkracza w klasę premium, plasując się z systemem Streamsoft Verto w czołówce dostawców oprogramowania dla dużych firm po zaledwie 4 latach obecności na rynku.


  REKLAMA  
  IFS Banner 290x250 2015  
 
Przytoczony wynik procentowy nie pozostawia wątpliwości, że system ERP Streamsoft Prestiż jest najchętniej wybieranym narzędziem do zintegrowanego zarządzania zasobami przedsiębiorstw średniej wielkości. Tym samym Streamsoft, polski producent IT dla biznesu, obronił pozycję lidera segmentu średnich ERP i — uwaga — po raz 7 z rzędu zajął 1 miejsce w swojej kategorii.
 
STREAMSOFT ERP
 Wyróżniki Streamsoft Prestiż to przede wszystkim rozbudowane moduły Zarządzania Produkcją i Handlowo- Magazynowy, które wspomagają i koordynują kluczowe etapy procesów produkcyjnych, logistycznych oraz sprzedażowych. Kluczem do sukcesu firmy Streamsoft jest więc znajomość specyficznych potrzeb firm o profilu produkcyjnym oraz handlowym i umiejętność dopasowania do nich rozwiązań informatycznych.

Wyniki raportu DIS rokrocznie omawiają szczegółowo rozwój poszczególnych rozwiązań klasy ERP. Publikacja podaje, że Streamsoft Prestiż został w 2016 roku poddany ponad 300 zmianom programistycznym. Objęły one moduły: Zarządzanie Produkcją 3.0, Handlowo-Magazynowy, Finsnsowo-Księgowy, Kadry-Płace, Rozrachunki oraz Logistyka. Lider rynku, planując rozwój swojego produktu, postawił na nowoczesny interface, ale również na nowe funkcje, związane m.in. z obsługą wystandaryzowanego pliku JPK, rozwojem importu kursów walut w formacie XML czy organizowaniem danych powiązanych z obszarem produkcji.

Wielki sukces w zestawieniu DIS odnotował również drugi czołowy produkt ERP firmy Streamsoft — Streamsoft Verto. Został on zaliczony przez badaczy rynku do grona tzw. dużych ERP (do tej grupy metoda badawcza zalicza systemy dla których iloraz ogólnej liczby użytkowników końcowych przypadających na dany produkt i liczby jego wszystkich aktywnych wdrożeń przekracza 35). Wcześniej to narzędzie IT należało, tak samo jak Streamsoft Prestiż, do grupy średnich ERP. Warto podkreślić skalę tego awansu — Streamsoft Verto doczekał się przekwalifikowania w produkt klasy premium po zaledwie 4 latach obecności na rynku. Do tego zyskał od razu wynik 8,2% udziałów, osiągając z marszu miejsce w czołówce zestawienia liczby wdrożeń u nowych klientów w 2016 roku.

Przypomnijmy, że Streamsoft Verto jest systemem ERP dedykowanym rynkom e-commerce, retail oraz firmom projektowym. Dlaczego sprawdza się w tych branżach? Kluczowe znaczenie ma jego architektura, która została oparta na autorskiej platformie Streamsoft Next. Jest to zestaw narzędzi programistycznych gwarantujących opcję kompleksowej i spójnej rozbudowy systemu o rozwiązania indywidualne dla danej branży lub klienta. Zezwala to na tzw. dużą skalowalność systemu Streamsoft Verto, a to m.in. nią powinny cechować się produkty przeznaczone dla firm dużych (w których liczba pracowników przekracza 250).

Pełna wersja reaportu dostępna do pobrania: kliknij tutaj

Źródło: www.streamsoft.pl
loading...
loading...
loading...

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Procesowy ERP w firmie Danstoker

Fabryka Cyfrowych Przemian

Technologie cyfrowe są katalizatorem rozwoju biznesu. Chcemy przybliżyć Państwu te rozwiązania,...

DSR: Efektywna produkcja zaczyna się od...

Efektywna produkcja zaczyna się od skutecznego planowania, które w dzisiejszych czasach nie może...

Fabryka Przyszłości wg Microsoft

Sektor produkcyjny otwiera się na nowy trend, jakim jest cyfrowa transformacja. Analiza danych...

Konfigurator produktów w systemie ERP

Konfigurator produktów ERP umożliwia efektywną produkcję różnorodnych wyrobów gotowych....

ODL

Show Panel
Liderzy Produkcji 2018
Show Panel
ENOVA365 KWADRAT
Show Panel
erpframe
Show Panel
  • eqsystembaner
  • snt button 250