Nowa wizja komunikacji. Co zastąpi Skype’a for Business?

senetic logoSprawna współpraca w organizacji bez Skype’a for Business wydaje się w wielu firmach wręcz niemożliwa, jednak jak poinformował jakiś czas temu Microsoft, już wkrótce zastąpi go Teams, który ma zrewolucjonizować komunikację grupową. Co to oznacza dla użytkowników?


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Decyzja Microsoftu może być pewnym zaskoczeniem. Aplikacja cieszy się dużą popularnością i spełnia podstawowe zadania w zakresie firmowej komunikacji. Następcą programu Skype for Business ma być Teams. Dlaczego gigant z Redmond chce pożegnać się z kultowym komunikatorem?
Microsoft uwzględnił nowe potrzeby firm w zakresie wymiany informacji i opracował narzędzie integrujące wszystkie elementy niezbędne do zapewnienia sprawnej współpracy. Użytkownik otrzymuje kompleksowe rozwiązanie łączące grupy Office 365, dokumenty, zapis rozmów, a także integrujące głos i obraz. Co ważne, Teams można uruchomić zarówno poprzez aplikację na pulpicie, przeglądarkę, a także klienta na urządzeniach mobilnych - podkreśla Konrad Nieboj, specjalista z firmy Senetic, która jest Partnerem Roku Microsoft w segmencie MŚP.
Kontrolowana rewolucja

Teams pojawił się na rynku niespełna rok temu, ale dopiero niedawno Microsoft mianował go jednym z flagowych elementów Office 365. Zadecydowały o tym dwa czynniki: rozwój nowoczesnej komunikacji w firmach oraz wysokie oceny użytkowników korzystających z tego rozwiązania.
Migracja ze Skype for Business do Microsoft Teams od strony technicznej nie oznacza rewolucji, natomiast gwałtowna zmiana nastąpi w zakresie współpracy. Będzie łatwiej i szybciej, a przecież o to chodzi. W planach dla małych i średnich firm Teams jest dostępny w Business Essentials i Business Premium, w Enterprise nie ma go tylko w ProPlus, czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku Skype for Business - tłumaczy specjalista z Senetic.
Konkrety

Teams ma usprawnić komunikację wewnątrz zespołu. Co to oznacza w praktyce? Aplikacja umożliwia prowadzenia konwersacji indywidualnych oraz czatów grupowych, przesyłanie głosu i obrazu, wymianę dokumentów, planowane spotkań czy prowadzenie kalendarza. Dodatkowym walorem Teams jest intuicyjny interfejs, zapewniający łatwą i przyjazną obsługę. Tworząc zespoły w grupach Office 365, można je odnaleźć w Teams i za pomocą jednego kliknięcia kontynuować wątek, trafiając do zainteresowanych. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wykorzystania botów zewnętrznych firm, przyspieszających rozwiązywanie problemów z innymi usługami w organizacji.

Kiedy zmiany wejdą w życie?

Skype for Business nie zniknie od razu. Co prawda nowi użytkownicy rozwiązań Mac już teraz otrzymują Office 365 z Microsoft Teams zamiast Skype for Business, jednak pozostali mogą korzystać z obu narzędzi, przystosowując się do zmian.

Źródło: www.senetic.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top