Soneta na światowej konferencji partnerów Microsoft WPC 2013 w Houston

Firma Soneta Sp. z o.o., jeden z pierwszych producentów w Polsce systemu ERP dostępnego zarówno stacjonarnie (enova), jak i w chmurze (enova365), uczestniczyła w dorocznej światowej konferencji Microsoft „Worldwide Partner Conference 2013” w Houston. Tegoroczna edycja tego prestiżowego wydarzenia zgromadziła 16 000 osób z ponad 150 krajów, w tym około 130 uczestników z Polski. Sonetę reprezentowała Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova.


WPC 2013 to konferencja organizowana przez Microsoft, dedykowana dla firm partnerskich z całego świata. Jest ona okazją do podsumowania szczególnych osiągnięć Partnerów, a także dialogu na temat aktualnych trendów w branży. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania, odbywającego się w Houston (USA), w dniach 8-11 lipca, było „Accelerating growth. Together” (tłum. Przyspieszamy rozwój. Razem). Konferencja została zainaugurowana serią wystąpień plenarnych oraz prezentacji, prowadzonych przez przedstawicieli zarządu i najwyższego kierownictwa firmy Microsoft.


Steve Ballmer, CEO Microsoft, podziękował tak licznie przybyłej reprezentacji partnerów z całego świata, że wypracowali w ubiegłym roku 650 000 000 000 $ przychodów, co dało Microsoftowi 6% tempo wzrostu. Wielokrotnie podkreślał, że firma chce budować biznes razem z partnerami - "Chcemy budować biznes razem!" - mówił. Natomiast Tami Reller, dyrektor wykonawczy w Microsoft, mówiła o unikalnej mocy tkwiącej w połączeniu rozwiązań cloud i urządzeń. Zobrazowała ją w następujący sposób: „Użytkownicy mogą zacząć pracę z dokumentem w Office 365 na desktopie, następnie dokończyć ją korzystając ze smartfonu oraz Windows Phone, wrzucić do SkyDrive’a, aby omówić całość ze współpracownikiem przez Skypa".


Wiodącym tematem konferencji był cloud computing. Według szacunków Microsoft około 20% z 750 000 Partnerów, jest zaangażowanych w chmurę - w tym Soneta, dla której obecność na konferencji była ważnym wydarzeniem w kontekście rozwoju produktu. „Jako jeden z pierwszych producentów w Polsce aplikacji cloud do zarządzania firmą (enova365) oraz jako Złoty Partner Microsoft, na konferencji WPC 2013, chcieliśmy zobaczyć najnowsze trendy rozwiązań mobilnych oraz poznać strategię rozwoju Micosoft w Europie. Ponadto ważna dla nas była wymiana wzajemnych doświadczeń z przedsiębiorstwami, które również mają aplikacje cloud w swojej ofercie i działają z klientem końcowym poprzez sieć partnerów. W końcu nic tak nie rozwija jak dobre towarzystwo” – mówi Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju z Soneta Sp. z o.o., która uczestniczyła w konferencji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top