businesspenetrationAutomatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych i produkcyjnych w przedsiębiorstwach branży metalowej/maszynowej

20 marca 2014 r., Katowice, Hotel Qubus Prestige

 
Do katowickiego hotelu Qubus Prestige**** przybędą prezesi i managerowie pionów meryto-rycznych w przedsiębiorstwach branży metalowej/maszynowej z całej Polski. Na konferencji odbędzie się uroczysta premiera Raportu dla Branży Metalowej. Znajdą w nim Państwo nie tylko markowe, przeanalizowane rozwiązania informatyczne, które posiadają referencje w branży metalowej. Raport zawiera również informacje na temat 300 przedsiębiorstw, które wybierały systemy, a którym firma konsultingowa Business Penetration & Consulting (BPC) świadczyła doradztwo. Statystyki najczęściej wybieranych rozwiązań informatycznych, zebrane błędy popełniane na etapie wyboru rozwiązania, pułapki manipulacyjne dostawców czy też wypowiedzi ekspertów na temat branży metalowej – to tylko kilka tematów, które zostały omówione w Raporcie.

Branża metalowa należy obecnie do najbardziej ekspansywnych w polskim przemyśle. Aż 60 % producentów w tym roku planuje wzrost produkcji. W związku z tym przedsiębiorstwa te systematycznie inwestują w rozwiązania wspierające zarządzanie. Muszą zoptymalizować dużą liczbę procesów zachodzących w organizacji, zwłaszcza w obszarze produkcji.

Dlatego też na spotkaniu poruszona zostanie tematyka systemów klasy ERP z uwzględnieniem specyfiki branży metalowej. Na spotkaniu pojawią się dostawcy markowych rozwiązań, którzy wdrażali swoje systemy w przedsiębiorstwach branży metalowej i posiadają referencje. Przedstawią metodologie, dzięki którym przedsiębiorstwa te poradziły sobie ze specyficznymi dla branży metalowej problemami. Zostanie poruszona kwestia zarządzania produkcją w ujęciu zarówno produkcji jednostkowej, jak i seryjnej. Nacisk zostanie położony na omówienie specyfiki branży hutniczej, odlewniczej, przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali, produkcją wyrobów z metalu, czy też produkcją maszyn.

Na spotkaniu poruszone zostaną zagadnienia:
  • Zbierania danych z procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym (MES);
  • Planowania produkcji z uwzględnieniem zasobów (maszyn i ludzi);
  • Rzeczywistego rozliczania produkcji w porównaniu z rozliczeniem wg normatywu;
  • Śledzenia wyrobów i surowców z których produkt został wykonany (traceability);
  • Śledzenia produktów poprzez technologię RFID;
  • Projektowanie, wytwarzanie, wykonywanie Analiz inżynierskich oraz zarządzanie dokumentacją przy wsparciu systemów 3D CAD/CAM/CAE/PDM

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy do dokonania rejestracji.
 
Więcej informacji na temat zrealizowanych projektów: www.synergia-it.pl.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top