Warsztaty ERP: Jak odnaleźć się w nowej erze IT?

ERICPOLJak pogodzić firmowe oprogramowanie z zewnętrznymi urządzeniami i aplikacjami stosowanymi przez pracowników? Jak zintegrować różne środowiska w ramach jednej firmy? I jakie oczekiwania powinien spełniać nowoczesny system ERP, żeby skutecznie wspierać rozwój biznesu? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści z Ericpola, Aspekt i J Commerce 20 listopada na spotkaniu w Krakowie.


Po zeszłorocznym trendzie na umobilnianie firmowego oprogramowania, łączenie aplikacji biznesowych z mediami społecznościowymi oraz wszechobecnym cloud computing, rynek wymaga szerokiego integrowania systemów z zewnętrznymi aplikacjami. Temu zagadnieniu poświecone są zbliżające się całodniowe warsztaty ERP. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m. in.:
  • • W jaki sposób otwarte na świat najnowsze wersje systemów SharePoint i Dynamics AX mogą usprawnić nasz biznes?
  • Jak dostosować posiadane rozwiązania IT do aktualnych trendów?
  • Co wybrać: wymianę czy modyfikację starszego ERP? • Jak szybko wdrożyć system klasy Business Intelligence?
  • Jak zwiększyć efektywność projektów IT dzięki zwinnym metodom zarządzania projektami?
Firmy, które posiadają system ERP starszy niż 8 lat powinny zastanowić się nad jego wymianą, gdyż koszt dostosowania go do aktualnych standardów biznesowych może znacznie przewyższać koszt wdrożenia nowoczesnego rozwiązania.
Reprezentuję firmę ICT, która świadczy usługi rozbudowy i wieloletniego utrzymania ERP. Z doświadczenia wiem, że lepiej zmienić system lub „podnieść go” do najnowszej wersji – mówi Jarosław Jędrzejczak, Dyrektor Sektora Rozwiązań dla Biznesu w firmie Ericpol.
Obecnie rynek wymaga od biznesu szybkości reagowania na zmiany i elastyczności w działaniu, w zależności od bieżącej sytuacji rynkowej. Zwinne metody zarządzania projektami warto przenieść na pozostałe sfery funkcjonowania firmy. Nowoczesne systemy ERP i ich otoczenie ma tę „zwinność” wspierać. Podstawowe cechy, jakie powinien posiadać system ERP nowej generacji to: elastyczność, otwartość na integrację z zewnętrznymi aplikacjami i możliwość łatwej rozbudowy. Dlatego podczas warsztatów pojawi się także zespół Scrum Masterów i opowie w jak z powodzeniem realizować duże projekty IT za pomocą metodyki scrumowej i wspierającej ją aplikacji.

Wdrożenie systemu klasy Business Intelligence to konieczność, gdyż jest krytyczne dla szybkości i precyzji reagownia w biznesie. To zadanie wydaje się skomplikowane, a decyzja o wyborze tych zaawansowanych jak rachunek ABC czy Zbilansowana Karta Wyników często jest niepotrzebnie odwlekana. Powód? Trudno znaleźć specjalistów, którzy rozumieją procesy i parametry biznesowe w danej branży. Firma J Commerce, partner konferencji, od lat specjalizująca się we wdrażaniu systemów BI pokaże, jak zamienić „gehennę” wdrożenia w twórczy proces zakończony sukcesem.

W części poświęconej rozwiązaniom logistycznym przedstawiciele firmy Aspekt pokażą rozwiązania ułatwiające zarządzanie powierzchnią magazynową w sposób mobilny dzięki m.in. czytnikom kodów kreskowych, czy terminali umożliwiających łączność radiową.

Rozwój firmy wiąże się z koniecznością inwestycji w rozwój infrastruktury IT. Tymczasem istnieją bezpłatne rozwiązania, na bazie których przy odrobinie wsparcia ze strony specjalistów, można zbudować sprawny system elektronicznego obiegu dokumentów oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. O zaletach darmowej wersji SharePoint będzie mówić Aneta Ościak Starszy Przedstawiciel Handlowy w Ericpol.

Więcej szczegółów o warsztatach na stronie: http://www.ericpol.pl/oferta/rozwiazania-it/business-lunch-jak-korzytsac-z-microsoft-dynamics-ax/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top