SUCCSESPOINTlogo2016Internet Rzeczy (IoT) - drzemiący potencjał technologii

22 września 2016, Warszawa
 

Gromadzenie, przetwarzanie oraz wymiana danych za pośrednictwem sieci komputerowych stała się globalnym standardem. Szacuje się że w 2020 roku do sieci będzie podłączonych od 25 mld do 50 mld urządzeń. Korzyści wynikających z korzystania z IoT jest bardzo wiele, m.in zwiększenie produktywności pracowników, redukcja kosztów, lepsza alokacja kapitału i poprawa relacji z klientami. W związku z tym firma SuccessPoint zaprasza na konferencję, która pozwoli Państwu zapoznać się bliżej z tym tematem:

Patronat Honorowy: Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Głos zabiorą:
 • Andrzej Jarzewski - Departament Gospodarki Elektronicznej, Ministerstwo Rozwoju
 • Jacek Łęgiewicz - Członek Rady, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji 
 • Marcin Paprzycki - Prezes Zarządu, Oddział Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Informatycznego • Bartłomiej Stepień - Business Development Manager, Qnap System "Qnap – Prywatna chmura dla Internet Rzeczy (IoT)"
 • Dr Łukasz Goździaszek - Adwokat, Adiunkt, Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej, Uniwersytet Wrocławski "Beacony" 
 • Dr inż. Halina Tarasiuk - Instytut Telekomunikacji, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych, Politechnika Warszawska "Internet Rzeczy – infrastruktura eksperymentalna PL-LAB i prace badawcze w Polsce" Maciej Kubiak - Adwokat, LSW Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy sp. k. „Internet rzeczy – wyzwania i ryzyka, przed którymi stają producenci i twórcy inteligentnych urządzeń”

Zakres tematyczny konferencji:

 1. Internet Rzeczy jako źródło informacji
 2. Wyzwania Internetu Rzeczy w biznesie
 3. Budowanie strategii i wykorzystanie nowoczesnych technologii:
  a. Zastosowanie Internetu Rzeczy - jak i co mówią rzeczy - gromadzenie, przetwarzanie i wymiana danych przez urządzenia i rzeczy wyposażone w czujniki i nadajniki - łączenie i komunikacja urządzeń (M2M) - inteligentne urządzenia i aplikacje - integracja systemów biznesowych z nowymi rozwiązaniami M2M - kontrola nad urządzeniami - komfort człowieka a ryzyka autonomii sprzętów - korzyści dla rzeczy (kontrola i monitoring przedmiotów, zwiększenie wydajności i optymalizacja, autonomia)
  b. Wyzwania dla infrastruktury sieciowej i jej bezpieczeństwo - technologie i połączenia sieciowe tradycyjne i bezprzewodowe - przesył danych, przepustowość, zwiększenie wydajności i niezawodność sieci - adaptacyjne i inteligentne systemy bezpieczeństwa sieci
  c. Zarządzanie danymi, analiza i zarządzanie informacją - pozyskiwanie, przechowywanie i przetwarzanie danych a wydajność infrastruktury IT - wyzwania dla Big Data, Cloud Computing, hurtowni danych, serwerów - zaawansowana analityka biznesowa i wsparcie procesów analitycznych - IoT a wartość dla biznesu i wsparcia decyzji zarządczych - wyzwania w zakresie organizacji procesów biznesowych - strategie bezpieczeństwa zasobów i informacji - dostępność, kontrola, indywidualne prawa dostępu, rozwiązania mobilne
 4. Potencjalne zagrożenia i niedogodności związane z IoT - jak się przed nimi uchronić
 5. Dane osobowe i prywatność w Internecie Rzeczy

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy kadrę zarządzającą z firm i instytucji, zainteresowaną uzyskaniem bliższych informacji na temat możliwości i korzyści płynących z rozwoju IoT i technologii jej towarzyszących oraz zwiększeniem konkurencyjności swoich przedsiębiorstw dzięki wykorzystaniu potencjału jaki drzemie w tym rewolucyjnym rozwiązaniu.

Podczas konferencji zostanie rozlosowanych 5 książek – wydawnictwa PWN.

Uczestnikom wydarzenia organizator zapewnia materiały konferencyjne, przerwy kawowe, dostęp do prezentacji. Warunki udziału: Uczestnictwo w konferencji dla ww. osób jest BEZPŁATNE.


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top