„Budujmy wspólnie biznes” - nowa strategia Microsoft dla średnich firm


MBS systemy ERP, CRM, HR

Microsoft zaprezentował nową strategię dla segmentu średnich przedsiębiorstw, opartą na haśle „Budujmy wspólnie biznes”. Zgodnie z jej założeniami, Microsoft Business Solutions będzie dostarczać wyspecjalizowane i zintegrowane z produktami z rodziny Office i Windows rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwem. Nowa linia produktów wspierających zaprezentowaną strategię, Microsoft Dynamics, ma na celu połączenie idei automatyzacji procesów biznesowych i zwiększania wydajności pracowników. Microsoft zawsze wierzył, że to ludzie decydują o sukcesie firmy, dlatego jeszcze silniej niż dotychczas uwzględnia rolę ludzi w sercu projektowanej aplikacji, realizując powyższy cel i strategię.
Zgodnie z założeniami nowej strategii, Microsoft będzie dostarczać średnim przedsiębiorstwom wyspecjalizowane rozwiązania, dostosowane do wymogów stawianych przez zmieniające się warunki biznesowe. Ponadto, integracja narzędzi dostarczanych przez Microsoft Business Solutions z produktami z rodziny Microsoft Office i Microsoft Windows pozwoli na zwiększenie efektywności pracy i ułatwienie dostępu do zasobów systemów ERP z poziomu znanych i powszechnie używanych aplikacji biurowych. Nowa strategia firmy umożliwi jednocześnie klientom łatwą i wygodną implementację rozwiązań biznesowych, opartą na dotychczasowych inwestycjach w technologie informatyczne. Wszystkie wymienione cechy rozwiązań z rodziny Microsoft Dynamics składają się zatem na obniżenie kosztów wdrożenia rozwiązań, efektywną współpracę pracowników, a także szybką adaptację procesów biznesowych do zmieniających się warunków rynkowych.

Bliska współpraca z ponad 640 tys. partnerów na całym świecie, zapewni Microsoft Business Solutions sprawny przepływ informacji z rynków lokalnych, w zakresie potrzeb i wymagań klientów z segmentu średnich przedsiębiorstw. Umożliwi to skuteczne dostosowywanie pojawiających się rozwiązań informatycznych do potrzeb klientów reprezentujących różne branże i regiony świata. Założenia w zakresie spersonalizowanego kontaktu z poszczególnymi klientami, pozwolą natomiast na udzielanie efektywnego wsparcia, zgodnego z oczekiwaniami i potrzebami przedstawicieli średnich przedsiębiorstw.


W ramach nowej strategii, Microsoft Business Solutions poinformował również o pracach nad nowym rozwiązaniem infrastrukturalnym, znanym pod kodową nazwą „Centro”. Produkt zbudowany jest na technologiach Windows Server „Longhorn” i łączy w sobie funkcje systemu pocztowego nowej generacji oraz zaawansowanych technologii z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania. „Centro” został stworzony z myślą o specjalistach IT ze średnich przedsiębiorstw i ma na celu zintegrowanie funkcji licznych produktów w jednym, łatwym do wdrożenia i zarządzania, rozwiązaniu.


Nowa strategia Microsoft wychodzi naprzeciw rosnącym potrzebom rynku średnich przedsiębiorstw, posiadających od 25 do 500 komputerowych stacji roboczych. „Średnie przedsiębiorstwa potrzebują takiej samej technologii, jaką dysponują duże firmy, jednak wymagają, aby koszty ich pozyskania, integracji i utrzymania były o wiele niższe. Microsoft jest w stanie takie rozwiązania dostarczyć” – powiedział Jacek Chwalisz, Microsoft Business Solutions Business Group Lead. Nowa wizja współpracy pozwoli Microsoft sprostać takim zjawiskom, jak globalizacja, coraz bardziej restrykcyjne przepisy prawne, potrzeby klientów w zakresie wsparcia technicznego, czy stałe zmiany na rynku technologii informatycznych. Microsoft realizuje ogłoszoną strategię inwestując około 7.2 miliarda USD w ramach R&D (badania i rozwój), bazując przede wszystkim na zdefiniowanych rolach pracowników średnich przedsiębiorstw i wynikających z tego potrzebach technologicznych. Nowa linia produktów Microsoft Business Solutions – Microsoft Dynamics – stanowić będzie podstawę nowej, zintegrowanej oferty Microsoft dla tego sektora.

Źródło: http://www.microsoft.com/poland

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top