Wdrożenie SAP xRPM/Projects w Banku BPK SA

ICON Consulting SAPKonsultanci ICG wykonują w Banku Przemysłowo-Handlowym BPK SA workflow SAP, który pracuje na dwóch systemach: SAP xRPM CORE (Zarządzanie zasobami i portfelem) i BPS (SAP BW) - Planowanie strategiczne i symulacja.
Celem październikowego wdrożenia SAP xRPM/cProjects jest usprawnienie procesu zarządzania portfelem projektów. Workflow jest jednym z komponentów tego rozwiązania. Obsługuje proces tworzenia propozycji projektowych składanych poprzez portal SAP z wykorzystaniem XRPM. Monitoruje także proces budżetowania po stronie BPS. Wszystkie zawiadomienia o konieczności wykonania zadania są przesyłane za pomocą poczty elektronicznej Lotus Notes.

To nie pierwsze spotkanie ICON Consulting Group z Bankiem BPK SA. Dwa lata wcześniej, we wrześniu 2003 roku, konsultanci ICG przeprowadzili w BPH BPK pracę, które polegały na usprawnieniu infrastruktury listków płacowych. Zaprojektowanie, implementacja i wdrożenie interfejsu między Lotus Notes i SAP HR (zarządzanie kadrami) umożliwiły automatyczne rozsyłanie listków płacowych w formie elektronicznej. Zapewnione bezpieczeństwo komunikacji i rzetelność przeprowadzonego wdrożenia sprawiły, że ICG stało się dla BPK SA pożądanym partnerem. Współpraca nawiązana dwa lata temu rozwija się zatem do dziś.

Bank Przemysłowo - Handlowy PBK SA powstał w wyniku połączenia Banku Przemysłowo - Handlowego SA oraz Powszechnego Banku Kredytowego SA w Warszawie. To trzeci co do wielkości bank w Polsce, koncentrujący się na obsłudze klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Notowany w formie Globalnych Kwitów Depozytowych na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Źródło: www.icg.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top