Zyski TETY na rozwój

TETA ERPZarząd Tety będzie rekomendował przeznaczenie całego zysku wypracowanego przez spółkę w 2005 roku na rozwój, którego głównym elementem mają być akwizycje - poinformował PAP prezes informatycznej spółki Jerzy Krawczyk.

"Będziemy rekomendowali przeznaczenie całego zysku na dalszy rozwój spółki, przede wszystkim na akwizycje - taki będzie wniosek zarządu do rady nadzorczej" - powiedział PAP Krawczyk.

Krawczyk poinformował, że zapowiadana wcześniej akwizycja informatycznej spółki w Czechach ma być jednym z elementów planu rozwoju Tety. "Mamy przygotowaną strategię rozwoju przez akwizycję, a jednym z elementów tej strategii jest nasza potencjalna transakcja w Czechach" - powiedział prezes Tety.

Zarząd Tety w ciągu kilku dni ma przedstawić radzie nadzorczej rekomendację co do transakcji w Czechach i dalszych planów rozwoju spółki.

Teta w lutym zapowiadała przeprowadzenie w drugim kwartale 2006 roku akwizycji informatycznej spółki w Czechach. Informowała wówczas, że na przejęcie planuje wydać od 10 do 15 mln zł i w przypadku, gdyby doszło ono do skutku, nie wypłaci dywidendy z zysku za 2005 rok.

Teta wypracowała w 2005 roku 4,49 mln zł zysku netto, przy 34,2 mln zł przychodów. Prognoza spółki na 2006 rok zakłada wypracowanie 6,2 mln zł zysku netto i 42 mln zł przychodów.

Źródło: www.onet.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top