Siemens i Prokom blisko kontraktu dla szkół wyższych

Politechnika Warszawska i trzy uniwersytety wybrały Siemensa, SAP i Prokom do wdrożenia systemu IT. Oracle protestuje. Konsorcjum Siemensa, SAP i Prokomu z ofertą za 66 mln zł wygrało intratny przetarg na komputeryzację czterech wyższych uczelni. Politechnika Warszawska oraz uniwersytety: Jagielloński, Śląski i Marii Curie-Skłodowskiej zdecydowały się wspólnie kupić system informatyczny wspomagający zarządzanie - poinformował "Puls Biznesu".

 TETA ERP
Kontraktu jeszcze nie podpisano z powodu protestu Oracle (oferta za 72 mln zł). Wczoraj odbył się w tej sprawie arbitraż w Urzędzie Zamówień Publicznych (UZP). Jego wyniku nie udało się ustalić. Jeśli Oracle przegra i nie skieruje sprawy do sądu, umowa powinna zostać zawarta w najbliższych tygodniach. W przeciwnym razie przetarg znów się przeciągnie albo zostanie unieważniony.

Zwycięzca przetargu wdroży w czterech uczelniach zintegrowany system IT obsługujący tok studiów, kadry i płace, finanse i księgowość, działalność badawczą oraz operacyjne i strategiczne zarządzanie uczelnią. Moduły mają być zintegrowane i powinny współpracować z innymi systemami używanymi przez uczelnie. Projekt ma być wdrażany przez 5 lat, a systemy będą serwisowane przez kolejnych 10 lat.

— To kompleksowa informatyzacja. Projekt bardzo ciekawy i perspektywiczny — ocenia jeden z uczestników przetargu.

Perspektywiczny, gdyż poza wymienionymi uczelniami system mogą kupić inne szkoły wyższe. Oczywiście jeśli wdrożenia zakończą się powodzeniem.

Źródło: www.pulsbiznesu.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top