Centrum Informatyki ZETO wygrywa przetarg

Centrum Informatyki ZETO wygrało przetarg i podpisało w poniedziałek umowę z marszałkiem województwa podlaskiego na realizację wartego 23 mln zł programu usług informatycznych dla mieszkańców, przedsiębiorców i samorządów z Podlasia.

 
Głównym celem przedsięwzięcia jest wdrożenie w formie elektronicznej wszelkich urzędowych usług dla mieszkańców i przedsiębiorców. Dzięki programowi możliwe stanie się np. pobieranie z komputera we własnym domu urzędowych formularzy potrzebnych do pozwolenia na budowę, uzyskania dowodu rejestracyjnego czy osobistego.

Program zakłada, że za pięć lat 20 proc. wszelkich dokumentów w województwie podlaskim będzie tylko w elektronicznym obiegu - poinformował Karola Tylenda, członek zarządu województwa.

Według Mariusza Buzuna z Politechniki Białostockiej, oszczędności wynikające z informatyzacji powinny wynieść 2 mln zł po pierwszych dwóch latach, a po pięciu - ok. 10 mln zł.

Program jest finansowany w 75 procentach ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Reszta to wkład własny samorządów.

Tylenda poinformował, że w tym roku województwo podlaskie wyda na informatyzację około 50 mln zł. Jego zdaniem, to dużo, zwłaszcza, że województwo znajduje się na jednym z ostatnich miejsc, pod względem liczby komputerów przypadających na urzędnika.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top