Matrix.pl i Infovide wspólnie wkroczą na GPW

Konsolidacja rynku informatycznego nabiera tempa. Po fuzjach gigantów do łączenia się przystąpiły spółki średniej wielkości. Najpóźniej na początku 2007 roku na warszawskim parkiecie ma zadebiutować firma Infovide Matrix, której kapitalizacja przekroczy 200 mln zł.

{MosModule module=GreneReklama}
Luźne rozmowy na temat połączenia Infovide i Matrix.pl rozpoczęły się jeszcze dwa lata temu. Na jakiś czas zostały zawieszone, kiedy wiosną ub. r. druga ze spółek przygotowywała się do samodzielnego wejścia na giełdę. Matrix. pl w ostatniej chwili zrezygnował z planów upublicznienia, bo zdecydował się odsprzedać (za ok. 60 mln zł) część przedsiębiorstwa (linię biznesową odpowiedzialną za produkcję systemu finansowo-księgowego Symfonia) brytyjskiej firmie Sage. Negocjacje na temat fuzji nabrały ponownie przyspieszenia na początku bieżącego roku - czytamy w "Parkiecie".

- Znamy się i współpracujemy już od kilkunastu lat. Od jakiegoś czasu coraz bardziej zbliżaliśmy się do siebie i w końcu zdecydowaliśmy się połączyć siły - stwierdził Marek Kobiałka, prezes i główny udziałowiec Matrix. pl. Kontroluje bezpośrednio i pośrednio 80 proc. akcji informatycznej spółki.
- Branża IT konsoliduje się. Chcemy aktywnie włączyć się w te procesy i stać się podmiotem, który będzie porządkował rynek informatyczny - uzupełnił Borys Stokalski, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy Infovide.

Matrix. pl jest jednym z większych producentów oprogramowania na zamówienie dla przedsiębiorstw. Wśród klientów ma firmy z sektora telekomunikacyjnego i finansowego (m. in. Polkomtel, BPH, BRE Bank).

Infovide to jedna z największych firm konsultingu informatycznego w Polsce. Pracuje dla branży telekomunikacyjnej (głównie operatorów komórkowych - Grupa TP, PTC Era), energetycznej, ale również administracji publicznej - napisał "Parkiet".

- Nasze kompetencje i doświadczenia, a także portfolio klientów doskonale się uzupełniają. Dzięki połączeniu stworzymy zespół kierowany przez doświadczonych menedżerów. Dlatego jesteśmy przekonani, że po fuzji nowy podmiot wejdzie do ścisłej czołówki największych dostawców usług konsultingowych oraz rozwiązań IT w Polsce - zapowiedział M. Kobiałka.

Przedstawiciele obu spółek (po połączeniu nowa firma będzie nazywała się Infovide Matrix) nie ukrywają aspiracji wyjścia z ofertą poza Polskę. Matrix. pl ma już pewne doświadczenia w tym względzie zdobyte na Ukrainie. Przymierza się do założenia firmy w Kijowie. - Interesują nas też rynki innych państw ościennych, ale również kraje arabskie - zapowiedział M. Kobiałka.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top