QAD Inc. przejmuje Precision Software Limited

QAD Inc., wiodący dostawca zintegrowanych systemów wspierających zarządzanie (ERP) w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych ogłosił decyzję o przejęciu Precision Software Limited („Precision”).

 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 

Irlandzka firma z siedzibą w Dublinie jest wiodącym dostawcą systemów informatycznych do zarządzania transportem w przedsiębiorstwie. Kwota transakcji szacowana jest na 14,5 miliona dolarów i docelowo ma zostać spłacona w okresie dwóch lat. Precision będzie funkcjonować jako niezależny oddział QAD.

Założona ponad 20 lat temu firma Precision dostarcza rozwiązania do zarządzania transportem, które obejmują również oprogramowanie do prowadzenia handlu międzynarodowego. Aplikacje są wykorzystywane w ponad 900 zakładach zlokalizowanych w 55 krajach. QAD będzie obecnie w stanie zaoferować firmom produkcyjnym na całym świecie kompleksowy system informatyczny obejmujący usprawnione rozwiązanie do zarządzania transportem. Precision Software Division będzie nadal sprzedawać oraz serwisować swoje produkty klientom spoza strategicznych obszarów aktywności QAD (motoryzacja, urządzenia przemysłowe, elektronika, artykuły spożywcze i konsumpcyjne oraz farmacja). Obecni klienci Precision będą mogli korzystać z międzynarodowego zasięgu oraz finansowej stabilności, jaką zapewnia powstała w wyniku połączenia firma.

- Przejęcie stanowi kolejny ważny krok w strategii QAD mającej na celu poszerzenie oferty i dostarczanie kompletnych rozwiązań pomagających przedsiębiorstwom rozwinąć się na rynkach globalnych. Ulepszony system zarządzania transportem płynnie integruje się z aplikacją QAD Enterprise i innymi systemami ERP - powiedziała Pamela M. Lopker, prezes QAD Inc.

Kluczowe rozwiązanie Precision – TRAXi3 – jest w pełni zintegrowanym systemem zarządzania transportem, który poprawia działania operacyjne i zwiększa przejrzystość procesu przemieszczania towarów w obrębie globalnego łańcucha dostaw. TRAXi3 oferuje różnorodne opcje rozmieszczeń towaru, co umożliwia redukcję kosztów transportu i zapobiega opóźnieniom w tranzycie. Oprogramowanie spełnia wszystkie regulacje obowiązujące w handlu międzynarodowym. Struktura aplikacji Precision została zbudowana w sposób uwzględniający otwarte standardy, co daje możliwość współpracy z platformami opartymi na SOA (Service Oriented Architecture).

Prezesem Precision Software został mianowany Greg Lloyd, dotychczasowy dyrektor operacyjny firmy.
 
- Wierzymy, iż połączenia przyniesie korzyści klientom i partnerom obu firm – powiedział Greg Lloyd. - Poszerzając zasięg QAD na świecie oraz bardziej skupiając się na rynkach rozwijających się, będziemy mogli lepiej obsługiwać obecnych jak i nowych klientów. Jako część QAD będziemy wspólnie działać na rzecz poprawy efektywności funkcjonowania sieci dostaw naszych klientów -  dodaje Greg Lloyd.

Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top