Oracle przejmuje konkurencję

Korporacja Oracle ogłosiła plany rozszerzenia swojej oferty oprogramowania warstwy pośredniej (ang: middleware) przez przejęcie firmy Sunopsis, producenta rozwiązań do integrowania danych w systemach heterogenicznych, czyli w systemach złożonych z różnych platform sprzętowych i różnego oprogramowania.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 

Według zapowiedzi Oracle, produkty przejętej spółki obsługują dowolne źródła informacji, zarówno oparte na produktach Oracle, jak również na technologii innych firm.

W branży producentów oprogramowania do integracji, Sunopsis zasłynął jako dostawca sprawdzonych aplikacji do wydajnego wydobywania, transformacji i ładowania danych, które są w stanie obsługiwać szczególnie szeroki zakres źródeł informacji i systemów docelowych.

- Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, nowoczesna architektura systemów i zróżnicowanie technologie w nich stosowane, to powody zwiększonego zapotrzebowania na szybkie i wydajne oprogramowanie integracyjne. Planujemy włączyć technologię Sunopsis do naszej rodziny produktów do obsługi warstwy pośredniej, znanej jako Oracle Fusion Middleware – twierdzi Thomas Kurian, wiceprezes Oracle w Dziale Technologii Serwerów.

Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top