Safo przejmuje kolejne firmy informatyczne

Wirtualny Nowy PrzemysłPrzejęcia mniejszych spółek i debiut na GPW to tegoroczne plany lubelskiej spółki Safo. Firma znalazła sobie intratną niszę - chce być liderem w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla producentów branży spożywczej, przede wszystkim mleczarni.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 

Safo z Lublina działa od 17 lat. Jest producentem oprogramowania i dostawcą kompleksowych rozwiązań informatycznych m.in. dla Frito Lay, Ambry, Philipsa, Polmosu Lublin. W ubiegłym roku po raz kolejny trafiła na listę 50 najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Środkowej przygotowaną przez firmę konsultingową Deloitte - napisała "Rzeczpospolita".

- To będzie dla nas przełomowy rok - podkreśla Maciej Maniecki, prezes Safo. Pod koniec grudnia spółka za ponad milion złotych przejęła cześć firmy Infinite (grupa Eldorado) specjalizującej się w tworzeniu zintegrowanych systemów zarządzania dla producentów branży spożywczej, a przede wszystkim mleczarskiej.

- Branża mleczarska w Polsce jest nieco opóźniona, jeśli chodzi o stosowanie rozwiązań informatycznych. Jest to rynek perspektywiczny, który będzie dynamicznie się rozwijał. Chcemy być tutaj liderem. Produkt Infinite już stosowany przez mleczarnie obudujemy kompleksowo pakietem naszych produktów - wyjaśnia plany prezes Maniecki.

Dzięki temu lubelski producent chce stanąć do walki o klientów z dotychczasowymi liderami tego rynku: niemiecką spółką SAP i chorzowską BPSC. Safo liczy też, że zacieśniając współpracę z Eldorado, przejmie cześć jej partnerów, których obsługuje pozostały w jej strukturach pion Intifite (platforma internetowa b2b). W tym roku spółka chce też połknąć kolejną niewielką firmę informatyczną, która oferuje niszowy produkt skierowany do producentów artykułów spożywczych - czytamy w "Rz".

Safo, które ma już silną pozycję jako dostawca oprogramowania dla branży dystrybucji części samochodowych w Polsce (m.in. InterCars, BHMD), w tym roku zamierza zaatakować rynki wschodnie. Finalizuje duży kontrakt z firmą Forum-Auto z Moskwy, dilerem części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych. Jest też bliska podpisania kontraktu z firmą z Ukrainy. Umowy te - zdaniem prezesa Manieckiego - zwiększą znacznie nie tylko przychody firmy, ale pozwolą na zdobycie nowych klientów z tego regionu - napisała "Rz".

Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top