BPSC większościowym udziałowcem nowej spółki IT na Ukrainie

BPSC - producent systemów ERP, CRM, Business IntelligenceBPSC SA zostało większościowym udziałowcem firmy IT – Kompass Plus, działającej od stycznia tego roku na Ukrainie. Wartość transakcji wyniosła 100 tys. USD. Nowa spółka pozyskała już pierwszego klienta. Jest to pierwszy krok w realizacji jednego ze strategicznych celów BPSC – ekspansji na rynki wschodnie.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

BPSC objęło 75% udziałów w spółce, która powstała na bazie dotychczas istniejącej w Doniecku firmy Kompass Intelekt, specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania klasy ERP dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Opracowany przez ukraińskich specjalistów zintegrowany system informatyczny ERP – SVOD - został rozbudowany o nowe moduły systemu Impuls 5 autorstwa BPSC. SVOD wzbogacono m.in. o CRM, budżetowanie, planowanie i harmonogramowanie produkcji oraz obieg dokumentów. System stał się tym samym jednym z najlepszych tego typu rozwiązań oferowanych na rynku ukraińskim.

Akwizycja lokalnego producenta, którego system uwzględniał wymogi ukraińskiego prawa, a jednocześnie mógł być rozbudowany o uniwersalne moduły pakietu Impuls 5, pozwoliła nam na szybkie rozpoczęcie sprzedaży na rynkach wschodnich. W przyszłości rozważamy także utworzenie oddziału w Moskwie, co jest związane z planami przejęć na tym rynku. Nie wykluczamy także budowy sieci partnerskiej na zachodzie Europy.” – mówi  Ignacy Miedziński, prezes BPSC.

Pierwszym klientem nowej spółki jest drukarnia Profi-Press. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi potencjalnymi użytkownikami.

System ERP SVOD New rozbudowany o moduły pakietu Impuls 5 jest już trzecią wersją produktu dedykowanego średnim i dużym przedsiębiorstwom. System oparty jest na bazie Oracle i funkcjonuje w architekturze klient – serwer. Wśród dotychczasowych użytkowników systemu SVOD są m.in. hurtownia leków Euro Farm, jeden z największych na Ukrainie producentów pieczywa DKHP oraz Charkowski Zakład Koksowniczy.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top