LSI Software - dostawca systemów ERP - przejmuje Softech

LSI Software S.A. - producent systemu Bastion ERP oraz Intakt CRM /Work Flow  przejmuje Softech -  producenta najpopularniejszych na rynku polskim programów dla gastronomii Gastro i Chart dla hoteli. Firma sprzedaje swoje produkty przez sieć blisko 200 partnerów w Polsce i za granicą. W 2005 r. firma osiągnęła około 3 mln przychodu ze sprzedaży.

 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 

Po akwizycji Softech, LSI Software S.A. staje się wiodącym dostawcą oprogramowania dla sektora gastronomiczno-hotelarskiego. Spółka dostarcza oprogramowanie dla niemal 4500 lokali gastronomicznych oraz ponad 500 hoteli. Oznacza to, że LSI Software i Softech, wg własnych szacunków, dysponują blisko 80% udziałem w rynku oprogramowania gastronomicznego i około 50% udziałem w rynku oprogramowania hotelowego.


Dla obydwu spółek jest to bardzo korzystne przedsięwzięcie. Spółki zamiast konkurować będą mogły ściśle współpracować. „Przed nami otwierają się zupełnie nowe perspektywy” – podkreśla Grzegorz Siewiera, Prezes Zarządu LSI Software.


LSI Software S.A. będzie rozwijać produkty Gastro i Chart, umacniając ich pozycję w sektorze mniejszych restauracji i hoteli. Dotychczasowe swoje produkty będzie kierować, tak jak dotąd, do klientów oczekujących ponadstandardowych rozwiązań, w tym do sieci gastronomicznych i sieci hoteli. Spółka poszerzy ofertę dla sieci partnerskiej o nowatorskie rozwiązania sprzętowe oraz własne oprogramowanie finansowo-księgowe, kadrowo-płacowe i sprzedażowo-magazynowe dla sklepów.


Już niebawem spółki na bazie wspólnych doświadczeń i posiadanego rynku, a także wykorzystując efekt skali oraz synergii zamierzają rozwijać nowe przedsięwzięcia biznesowe.


Spółka spodziewa się w 2007 r. osiągnięcia w wyniku akwizycji znacznego wzrostu przychodów.

Źródło: LSI Software SA

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top