PKP Intercity integruje systemy

 PKP Informatyka oraz firma BETACOM SA - partnerzy Oracle Polska, rozpoczęły projekt integracji środowisk informatycznych w Grupie PKP za pomocą narzędzie Oracle Fusion Middleware. Planowany termin jego zakończenia, to koniec 2008 roku.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

W związku z rozbudową obecnie działającego systemu sprzedaży i rezerwacji biletów, w PKP Intercity rozpoczął się projekt wdrożenia platformy integracyjnej, która połączy istniejące aplikacje z kolejnymi wdrażanymi modułami, a także z innymi systemami eksploatowanymi przez PKP Intercity. Takie podejście okazało się prostsze i tańsze, niż instalacja całkiem nowego oprogramowania. Używany w spółkach przewozowych Grupy PKP system KURS-90 zostanie uzupełniony o nowe funkcjonalności. Ponadto niektóre nowe moduły będą ulokowane na innych serwerach i w innych lokalizacjach. Wszystkie elementy zostaną połączone przy pomocy oprogramowania wchodzącego w skład zestawu Oracle SOA Suite. Podstawą platformy integracyjnej jest szyna informacyjna Oracle Enterprise Service Bus. Dodatkowo w projekcie będzie wykorzystany Serwer Aplikacji Oracle 10g EE, zaś procesy wymiany danych będą opisane i definiowane za pomocą narzędzia Oracle BPEL Process Manager.

"Oprogramowanie warstwy pośredniej Oracle okazało się dla nas najlepszym wyborem" - mówi Wiktor Żak, z-ca dyrektora Biura Rozwoju i Eksploatacji w Spółce PKP Informatyka. "Oprócz komponentów SOA, w projekcie będziemy także wykorzystywać narzędzie Oracle Discoverer, które posłuży nam do wykonywania raportów i zestawień analitycznych". Po rozbudowie, nowy system sprzedaży i rezerwacji biletów kolejowych KURS 2008 będzie bardziej elastyczny i ułatwi spółkom przewozowym Grupy PKP wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług oraz szybsze przeprowadzanie akcji promocyjnych.

Wdrożenie platformy integracyjnej Oracle jest kolejnym już projektem informatycznym prowadzonym w Spółce PKP Intercity przez specjalistów Spółki PKP Informatyka. Jesienią 2006 r. rozpoczęto w PKP IC wdrażanie systemu do wspomagania zarządzania klasy ERP, opartego na modułach Oracle E-Business Suite. Zakończenie tego projektu planowane jest do końca 2007 r.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top