Przejecia na drodze rozwoju segementuERP

MICROSOFT DYNAMICS - ERP, systemy ERPDział Microsoft Dynamics realizuje na rynku ERP strategię polegającą na oferowaniu klientom nowatorskich rozwiązań dopasowanych do potrzeb konkretnych branż, a także umożliwieniu partnerom dostarczania powtarzalnych rozwiązań wertykalnych. Zgodnie z tą strategią, Microsoft ogłosił przejęcie czterech branżowych rozwiązań, które poszerzą podstawową funkcjonalność systemu Microsoft Dynamics AX.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 

Jest to posunięcie zgodne z promowanym przez Microsoft hasłem ‘dynamic business’, pod którym kryje się obietnica elastycznych aplikacji biznesowych, które nie tracą swojej wartości wraz z ewolucją potrzeb biznesowych.

Są to inwestycje zmierzające do wbudowania branżowych funkcjonalności bezpośrednio w aplikację Microsoft Dynamics AX. Odróżnia to nas od innych dostawców ERP, którzy idą na skróty lub próbują zgrać ze sobą szereg niezależnych rozwiązań, przejmując kolejne firmy – powiedział Crispin Read, dyrektor generalny Microsoft Dynamics ERP. Jesteśmy bezpieczną przystanią dla klientów i partnerów, którzy oczekują od nas stałego rozwoju produktów i obniżania całkowitych kosztów posiadania rozwiązania.

Przejęte rozwiązania będą oferowane jako część Microsoft Dynamics AX, co stworzy partnerom możliwość by rozwijać specyficzne rozwiązania branżowe dla klientów z sektora produkcji, usług i handlu.

Ofertę Microsoft Dynamics poszerzą m.in.:

  • Rozwiązanie do obsługi produkcji procesowej, zakupione od firmy Fullscope Inc., które ściśle wiąże procesy biznesowe między produkcją dyskretną, a produkcją procesową.
  • Rozwiązanie do obsługi usług profesjonalnych, przejęte od Computer Generated Solutions, umożliwiające zarządzanie projektami i zasobami, rejestrowanie transakcji finansowych i fakturowanie klientów, a także planowanie obciążenia zasobów do zleceń
  • Rozwiązania dla sprzedaży detalicznej, nabyte od LS Retail EHF oraz To-Increase Denmark A/S, spółki zależnej To-Increase Denmark A/S. Poszerzają one ofertę Microsoftu o kompleksowe rozwiązanie dla handlu, łącznie z zarządzaniem sklepami, punktami sprzedaży, towarami i funkcjami ERP.

Dzięki dokonanym przejęciom Microsoft dostarcza najważniejsze funkcje branżowe wbudowane bezpośrednio w aplikacje Microsoft Dynamics ERP, a partnerzy mogą skoncentrować się na ostatniej fazie innowacji, która – jak pokazuje praktyka – ma największy wpływ na działalność klientów. Potwierdzają to badania IDC, z których wynika, że partnerzy Microsoft Dynamics ERP nastawieni na rynki wertykalne osiągają wyniki lepsze niż firmy mniej skoncentrowane: szybciej zwiększają liczbę klientów, uzyskują większą część przychodów od nowych klientów, zawierają większe transakcje i zwykle uzyskują wyższe marże operacyjne.

Wybraliśmy system Microsoft Dynamics AX z modułem do obsługi produkcji procesowej firmy Fullscope zamiast produktów Oracle i SAP, ponieważ branżowe rozwiązania Microsoftu lepiej dopasowują się do naszych procesów biznesowych, nie narzucając zestawu sztywnych praktyk branżowych – powiedział Mark Holt, dyrektor ds. IT, Cayman Chemical Company. - Decyzja Microsoftu o wbudowaniu rozwiązań branżowych bezpośrednio w Microsoft Dynamics AX skutkuje przewidywalnym planem dalszego rozwoju, dzięki czemu partnerzy mogą skoncentrować się na dynamicznym rozwoju rozwiązań wertykalnych.”

Istnieje niezwykle aktywny ekosystem niezależnych firm programistycznych, które tworzą rozwiązania wertykalne dla wielu branż, współdziałające z platformą Microsoft Dynamics ERP, w skład której wchodzą aplikacje Microsoft Dynamics NAV oraz Microsoft Dynamics AX i oferowane w USA Microsoft Dynamics SL i GP.

Dedykowane rozwiązania do produkcji procesowej i usług profesjonalnych dla Microsoft Dynamics AX trafiły już do cennika Microsoft Dynamics, natomiast rozwiązanie do obsługi sprzedaży detalicznej zostanie udostępnione w późniejszym terminie.

Źródło: www.microsoft.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top