Porównaj Swoją firmę z najlepszymi

SAP - systemy ERP, zarządzanie zasobami ludzkimiFirma SAP Polska udostępniła swoim klientom narzędzie, które umożliwia dokonanie analiz porównawczych wydajności pracy firmy w stosunku do innych przedsiębiorstw na całym świecie. Dostępne jest ono za pomocą specjalnej strony internetowej www.sap.pl/benchmarking.

{loadposition Wiadomosci_Dzial]

Celem programu SAP Performance Benchmarking jest zarówno porównanie przedsiębiorstwa z konkurencyjnymi firmami z wybranej branży, jak również ocena zastosowanych praktyk biznesowych na tle osiągnięć innych klientów SAP. Analiza taka pomaga organizacjom w identyfikacji ich mocnych i słabych stron, obszarów wymagających poprawy oraz rozpoznania najlepszych praktyk i wspierających je strategii IT. Dotychczas w badaniu wzięło udział 3000 przedstawicieli ponad 1500 firm. Udział w programie jest bezpłatny dla klientów oraz wybranych potencjalnych klientów SAP.

W ramach badania można wybrać jeden z ośmiu obszarów tematycznych:

  • Finanse
  • Logistyka
  • Procesy zakupowe i produkcja
  • Zarządzanie majątkiem
  • Obsługa klienta
  • Rozwój produktu
  • Strategiczne IT
  • Przekrojowa ocena jakości zastosowanych praktyk biznesowych w organizacji

Podając konkretne informacje na temat uzyskiwanych w swojej firmie wyników w danym obszarze, jak np. czas realizacji zamówienia czy koszty magazynowania, jak również dane finansowe, użytkownik otrzymuje wynik w postaci zestawień porównawczych do najlepszych i najgorszych wyników firm konkurencyjnych z całego świata. Tego typu zestawienia pomagają skutecznie poprawiać wydajność i adaptować najlepsze praktyki innych przedsiębiorstw z tej samej branży.

SAP Performance Bechmarking jest metodą szybkiego określenia stanu rzeczy w przedsiębiorstwie - wyrażonego nie tylko w liczbach ale również w ocenach jakościowych dotyczących poszczególnych procesów biznesowych. W odróżnieniu od typowego badania porównawczego, precyzyjnie wykrywa ono luki wydajnościowe na styku biznesu z technologią. Mogą być one podstawą do wypracowania dalszych istotnych decyzji w organizacji. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu, którym podzielili się dotychczasowi klienci SAP, łatwiej jest teraz zastosować międzynarodowe standardy do opisu procesów, znaleźć odpowiadające im mierniki i ocenić potencjał leżący w ich ulepszaniu. Najważniejsze jest to, że można zrobić to szybko i niewielkim kosztem, wykorzystując informacje na stronie internetowej i kontaktując się później z SAP w celu rozpoczęcia dedykowanej analizy. Dzięki temu w ciągu dwóch tygodni można otrzymać materiał, który na pewno zainspiruje odbiorcę - powiedział Dariusz Samól, Architekt Rozwiązań Biznesowych, odpowiedzialny za program SAP Performance Benchmarking w Polsce.

Źródło: www.sap.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top