ITEKNA wprowadza na polski rynek IT nowy model współpracy

ITEKNAFrancuska firma IT wchodzi na polski rynek z innowacyjnym modelem biznesowym. Od teraz konsultanci będą towarzyszyć przedsiębiorstwom na wszystkich etapach zleconego projektu – dołączą oni do zespołu projektowego po stronie klienta i w pełni zaangażują się w jego technologiczne wyzwania. W Polsce ten sposób pracy z konsultantami IT jest jeszcze mało popularny, jednak otwarcie biura firmy ITEKNA w Krakowie jest dowodem na to, że taki model współpracy cieszy się dużym zainteresowaniem.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
W Polsce jak dotąd firmy, które potrzebowały wsparcia w dziedzinie IT zlecały usługi informatyczne podwykonawcom. Globalizacja oraz chęć minimalizacji kosztów prowadzenia działalności powodowała, że firmy specjalizujące się w outsourcingu IT oferowały przeniesienie świadczonych usług z siedziby klienta do swoich oddziałów. Ten proceder odcina jednak dział IT od środowiska biznesu, co skutkuje ograniczoną efektywnością. Biznesowe procesy w organizacji i jej rozwiązania informatyczne to jeden organizm, a co za tym idzie każda zmiana w obszarze biznesowym może być przyczyną konieczności pewnej modyfikacji w środowisku IT. Innym sposobem pozyskiwania doradców IT było zatrudnianie wyspecjalizowanych agencji rekrutacyjnych, które to selekcjonowały inżynierów do danego działu. Model, który wnosi do Polski ITEKNA, polega na współpracy konsultantów z klientem w jego siedzibie i wspólnej realizacji innowacyjnych projektów z obszaru IT. Praca z konsultantami w firmie klienta pozwala na umiejętne wprowadzanie zmian w IT wymuszonych środowiskiem biznesowym. Model ten doskonale spisuje się na rynkach zagranicznych. Jest z założenia długoterminowy, co pozwala na zdobycie zaufania klienta do konsultantów dla niego pracujących. Czy ten model współpracy sprawdzi się na polskim rynku?
W Polsce powstaje coraz więcej przedsiębiorstw działających w obszarze zaawansowanych technologii. W związku z tym obecność firm oferujących konsulting IT, wspierających swoich klientów w zakresie technologicznych innowacji, stała się niezbędna. Przedsiębiorcy coraz częściej wybierają taki model współpracy, aby wzmocnić swoją konkurencyjność na rynku. Oferowany przez nas model biznesowy, bardzo popularny w Europie Zachodniej, rozwija się niezwykle szybko również w Polsce. – mówi David Carton, Dyrektor Generalny firmy ITEKNA Polska.
ITEKNA, bazując na swoich zachodnioeuropejskich doświadczeniach w obszarze Konsultingu IT, w październiku 2009 rozpoczęła prace nad wprowadzeniem nowego modelu biznesowego na rynek polski. W ten sposób powstały biura w Warszawie i Krakowie. Firma dysponuje bazą wysoko wykwalifikowanych inżynierów gotowych do przyjmowania wyzwań jakie stawia rynek IT w Polsce.

Źródło: www.itekna.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top