QAD Polska wspiera projekty międzynarodowe

QAD Polska podjęła realizację dodatkowych czterech projektów wdrożenia aplikacji wspomagających zarządzanie w międzynarodowych firmach rozwijających działalność w Polsce. Wśród nowych klientów znalazły się takie koncerny, jak Imperial Tobacco Group, Oerlemans, Gemalto oraz Twinings. Wrocławski oddział QAD zapewnia również obsługę systemów informatycznych kolejnych globalnych firm w modelu outsourcingu. Polscy konsultanci odpowiadają za wsparcie m.in. takich firm, jak Avery Dennison, Altadis, Kraft i Bobst.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
 
Wsparcie firm międzynarodowych na rynku polskim

Imperial Tobacco Group to jeden z największych producentów wyrobów tytoniowych na świecie. Firma podjęła decyzję o wprowadzeniu systemu QAD Enterprise Applications w polskim zakładzie oraz innych 13 światowych lokalizacjach, rezygnując z dotychczasowych rozwiązań pochodzących od różnych globalnych dostawców. Celem projektu była poprawa jakości operacji wytwórczych, uproszczenie procesów biznesowych i optymalizacja kosztów.

Polski oddział QAD będzie realizował także projekt implementacji systemu wspomagającego zarządzanie w firmie Oerlemans, który jest dostawcą mrożonych warzyw i owoców. Firma skorzysta z możliwości obsługi wielu zakładów w ramach jednego rozwiązania systemowego (wielodomenowość w pakiecie ERP QAD Enterprise Applications). Koncern przeprowadzi aktualizację modułu EDI, zapewniającego elektroniczną wymianę danych w łańcuchu dostaw oraz wprowadzi system obsługi magazynów wysokiego składowania.
Polska jest miejscem inwestycji wielu globalnych korporacji, które plasują zakłady produkcyjne na terenie naszego kraju. Firmy te potrzebują systemu informatycznego, który z jednej strony będzie w pełni zintegrowanym rozwiązaniem, z drugiej zaś wpisywał się w warunki działania na rynku polskim i w innych krajach. Lokalne i międzynarodowe doświadczenia naszych konsultantów zapewniają możliwość efektywnej realizacji projektu przy zachowaniu optymalnych kosztów i wysokiej stopie zwrotu z inwestycji – podkreśla Jarosław Jaśkiewicz, dyrektor ds. produktu QAD Polska.
Twining&Co. Limited jest jednym z największych producentów herbat na świcie, które trafiają na 115 rynków geograficznych. Firma opiera swój system IT na rozwiązaniu QAD od 1993 roku. W związku z rozwojem zakładu w Polsce firma zdecydowała się na realizację projektu wdrożenia najnowszej wersji aplikacji QAD. Dodatkowo wprowadzono system do zarządzania magazynami oraz aplikację do obsługi polskiej księgowości.

Kolejny kontrakt QAD dotyczy współpracy z firmą Gemalto, międzynarodowym dostawcą kart sim, tokenów, kart elektronicznych oraz innych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo cyfrowej wymiany informacji. Dynamiczny rozwój koncernu na wielu rynkach geograficznych spowodował konieczność wprowadzenia efektywnego systemu integrującego wszystkie działania biznesowe.

Zdalna obsługa systemu we wrocławskim oddziale QAD


Zgodnie ze strategią rozwoju QAD w centralnej i wschodniej Europie, wrocławski oddział firmy stał się centrum kompetencyjnym przy realizacji projektów międzynarodowych. Polscy konsultanci firmy realizują szereg projektów w modelu Application Management System, który pozwala na dedykowaną obsługę systemów informatycznych globalnych klientów. QAD Polska zapewnia zespół do obsługi aplikacji, który odpowiada za aktualizację systemu, obsługę zapytań (help desk), optymalizację wydajności aplikacji i pełne wsparcie dla użytkowników.
Zespół polskich konsultantów posiada niezbędne kompetencje do obsługi systemu QAD w skali międzynarodowej. Klienci zyskują dostęp do najwyższej klasy ekspertów mając jednocześnie pewność bezpiecznego funkcjonowania kluczowych aplikacji. Dodatkowo osiągają pełną przejrzystość kosztów i utrzymują wysoki standard obsługi regulowany umowami SLA – mówi Jarosław Jaśkiewicz.
W gronie firm obsługiwanych w modelu AMS są m.in. firmy: Avery Dennison, dostawca materiałów samoprzylepnych, kart i etykiet oraz materiałów biurowych, Altadis - producent wyrobów tytoniowych, Kraft - światowy koncern wytwarzający produkty żywnościowe i napoje oraz Bobst, producent opakowań.

Źródło: www.qad.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top