W branżę IT uderzyły oszczędności sektora finansowego

WNPW branżę IT uderzyły m.in. oszczędności inwestycyjne sektora finansowego, który jest jednym ze strategicznych odbiorców technologii IT na rynku polskim - uważa Alicja Wiecka, Dyrektor Zarządzający SAS Institute.
 REKLAMA 
 RAPORT ERP KLIKNIJ I POBIERZ 
Jednak jej zdaniem, nie oznacza to, że sektor bankowy nie inwestował w ogóle.
Z naszych doświadczeń wynika, że banki inwestowały bardzo rozważnie, głównie w rozwiązania zapewniające szybką reakcję na potrzeby biznesu (Business Intelligence) – wyjaśnia Alicja Wiecka. - Zależało im przede wszystkim na tym, aby podnieść poziom efektywności organizacyjnej, zapewnić stabilizację poziomu przychodów i na bieżąco dostosowywać ofertę do zmian zachowań i oczekiwań klientów w ujęciu marketingowym i ryzyka.
Według przedstawicielki SAS Institute, ubiegły rok był prawdziwym sprawdzianem, które technologie niosą konkretną wartość biznesową, a z których przedsiębiorstwa mogą zrezygnować bez uszczerbku dla prowadzonej działalności.
Pod koniec 2008 roku analitycy wskazywali, że technologią, która może pomóc obronić się przed skutkami kryzysu jest Business Intelligence i w naszym przypadku te opinie potwierdziły się w praktyce – przekonuje Alicja Wiecka.
Trudno jednoznacznie ocenić, jaki będzie dla branży rok 2010 – kontynuuje Alicja Wiecka. - Jednak powinien to być okres bardziej stabilny. Jestem bliższa opinii optymistów, że sytuacja gospodarcza się ustabilizuje, a sposób planowania inwestycji w IT wróci do normalności. Myślę, że wielu dostawców spodziewa się pozytywnych wyników w 2010 r. Dotyczy to przede wszystkim dostawców oprogramowania i usług IT, którzy często związani są długoterminowymi umowami. Bardziej pesymistyczne oczekiwania, co do rozwoju rynku w ciągu najbliższego roku mogą mieć dystrybutorzy sprzętu.
Źródło: www.wnp.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top