BPSC nadal w czołówce rynku dostawców ERP

BPSC - systemy ERP, MRP, ERPNajnowsze raporty instytutu badawczego DiS podsumowują sytuację na rynku systemów ERP w 2009 roku. W segmencie dostawców dużych rozwiązań tej klasy system Impuls 5 plasuje się w ścisłej czołówce. BPSC jest liderem zarówno pod względem liczby klientów pozyskanych w 2009 roku, jak również w zestawieniu wszystkich zrealizowanych wdrożeń.
 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
W obu tych rankingach, obejmujących tzw. duże wdrożenia ERP, BPSC zdystansowało największych, międzynarodowych dostawców – SAP, QAD czy IFS. Również liczba użytkowników końcowych w 2009 roku plasuje BPSC w grupie największych dostawców, tuż za globalnymi korporacjami.

Badanie przeprowadzone przez DiS wykazało, że w trudnym dla rynku roku najlepiej poradziły sobie podmioty posiadające ugruntowaną pozycję oraz spory, zróżnicowany portfel klientów. Dostawcy tacy mogli nawet zwiększać swoje przychody bazując na rozwijaniu funkcjonalności u dotychczasowych klientów mimo mniejszego zainteresowania przedsiębiorstw nowymi wdrożeniami.

Rok 2009 minął dla Grupy Kapitałowej BPSC pod znakiem wyraźnej poprawy wyników finansowych. Wzrost przychodów do poziomu 63,7 mln (ponad 25% w stosunku do 2008 roku) oraz zysków netto do poziomu 2,71 mln (ponad 129% w stosunku do 2008 roku) to efekt konsekwentnej rozbudowy Grupy i udanej realizacji planu przygotowanego na czas spowolnienia gospodarczego.

Na wdrożenie systemu Impuls 5 zdecydowało się w 2009 roku 35 przedsiębiorstw. Największy z nowych projektów wdrożeniowych obejmuje 306 jednoczesnych użytkowników systemu.
To był trudny rok, ale dzięki pracy i konsekwencji zamknęliśmy go z sukcesem. Przygotowany przez Zarząd plan na 2009 rok zakładał wprowadzanie nowych, specjalistycznych funkcjonalności, otwartość na oczekiwania średnich przedsiębiorstw czy intensyfikację działań skierowanych do dotychczasowych klientów. Ostrożne prognozy sporządzone w momencie, kiedy spowolnienie gospodarcze stawało się coraz wyraźniejsze sprawiły, że podsumowanie ubiegłego roku bardzo nas cieszy. W 2010 będziemy starali się utrzymać średnie tempo rozwoju Grupy Kapitałowej na poziomie 20 proc – mówi Ignacy Miedziński, Prezes Zarządu BPSC SA.
Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top